MICROSOFT SURFACE PHONE A CLOSER LOOK AT ITS FOLDABLE DESIGN AND FEATURES 1

Microsoft, akıllı telefona dönüşebilen Surface tableti geliştiriyor!

Katlanarak akıllı telefon olarak kullanılabilen Surface tablet için patent başvurularında bulunan Microsoft, paylaşılan yeni bilgilere göre yakın tarihte bu cihazını üretecek. Microsoft’un hem tablet, hem de akıllı telefon olarak kullanılabilen bir cihaz üretmesi her iki cihazın da sektörünü tamamen değiştirirdi.

Nokia ile anlaşma masasına oturarak kendi akıllı telefonlarını üreten ve yazılım konusundaki tecrübesini de cihazlarına katan Microsoft, maalesef sektörde hedeflediği konuma erişmedi ve kısa bir süre içerisinde yenilgiyi kabul etti. Ancak her geçen gün daha da büyüyen akıllı telefon sektörü hala Microsoft’un hedeflerinden birisi ve şirket sektöre güçlü bir şekle geri dönmek için planlar kuruyor. Bu planlardan birisi de hem akıllı telefon, hem de tablet olarak kullanılabilen Surface tasarımını hayata geçirmek.

Microsoft’un katlanabilir Surface tablet teknolojisi geliştirmek adına patent başvurusunda bulunduğu Ocak ve Mart aylarında gündeme gelmişti. Bu teknolojiyi geliştirerek hem taşınabilir bir cihaza, hem de büyük ekranla birlikte gelen kullanışlılığa aynı anda sahip olmayı müşterilerine deneyimletmeyi amaçlayan şirket, cihazının tasarımında da ilerlemeler kaydediyor.

Andromeda kod adına sahip olan cihaz tablet, çadır, laptop ve katlanmış (akıllı telefon) gibi birçok farklı kullanım moduna sahip. Paylaşılan bilgilere göre bu cihaz Windows 10 işletim sistemini kullanacak ve Cshell kullanıcı arayüzüne sahip olacak.

Microsoft’un bu cihazı üretmemesi ihtimali hala mevcut, ancak tahminen bir seneyi aşkın süredir üzerinde çalışılan teknolojinin kullanılmama ihtimali oldukça düşük.