22771 27968 iphonex front side flat l 1

iPhone X kullanıcıları “yeşil çizgi” sorunu yaşıyor

Bazı iPhone X kullanıcılarından gelen paylaşımlar akıllı telefonun OLED ekranında yeşil, ince bir çizgi oluşabildiğini ortaya çıkardı. Sorun büyük ihtimalle donanımdan kaynaklı.

Satışa sunulmasıyla birlikte iPhone X’ten ilk haberler gelmeye başladı. OLED ekranıyla dikkat çeken akıllı telefon, bazı kullanıcıların yaptığı paylaşımlara göre ilginç bir donanımsal sorunla karşı karşıya. Genellikle akıllı telefon ekranının sağ veya sol kenarında boydan boya uzanan, düz ve ince bir yeşil çizginin belirmesine neden olan bu sorun, sosyal paylaşım platformlarından elde edilen görsellerden anlaşılabildiği kadarıyla en az 20 iPhone X cihazında mevcut.

Dünyanın dört bir yanından sorunla ilgili deneyimlerini paylaşan iPhone X kullanıcıları, herhangi bir uygulamanın veya etkinliğin bu sorunu tetiklemediğini söylediler ve akıllı telefon fabrika ayarlarına geri döndürülse bile yeşil çizginin yok olmadığının altını çizdiler. Ayrıca farklı renkteki, farklı depolama alanına sahip modellerde de soruna rastlanmış olması yeşil çizginin donanımsal bir sorundan ötürü ortaya çıkmış olabileceğini gösteriyor.

iphone x green lines 800x689 1

Apple konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmadı ancak sorunu yaşayan bazı kişiler cihazlarını ücretsiz olarak değiştirdiklerini paylaştı. OLED ekran kullanan Galaxy S7’de geçtiğimiz sene buna benzer bir sorunla gündeme gelmişti. Samsung’un akıllı telefonun pembe bir çizgi beliriyordu ve sorunlu cihazlar ücretsiz olarak değiştirilmişti.