iPhone Telefon Hafızası Yükseltme

iPhone Telefon Hafızası Yükseltme

Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız ve kullanmış olduğunuz telefonda hafıza sorunu yaşıyorsanız bu konuda bazı alternatif çözümler var.

Steve Jobs tarafından tanıtıldığı ilk günden bu yana çok geniş bir müşteri ağı oluşan iPhone markası her geçen giderek büyümeyi sürdürüyor. Ülkemizde yaşanan döviz hareketliliği nedeniyle iPhone fiyatlarında da ciddi yükselişler yaşanıyor.

İşte bu yüzden birçok insan elindeki iPhone cihazı kullanmayı tercih ediyor. Çünkü yeni iPhone telefonlar için fiyatlar 10 ile 15 bin TL arasında değişiyor. Haliyle eski iPhone cihazını kullanmaya devam edecek olan kullanıcıların en büyük problemi hafıza sorunudur.

Çünkü her uygulamanın kapladığı alan belli bir süre artmaya başlıyor. Haliyle böyle bir durumda da eski iPhone cihazı hafıza konusunda istenilen verimliliği sağlayamayabiliyor.

Peki iPhone cihazların hafızalarını yükseltmek için uygulanabilecek bir yöntem var mıdır? sorusu akıllara getirilirse buna evet olarak cevap verebiliriz.

Belli bir miktar ücret ödemesi yaparak iPhone telefonlarda hafıza yükseltmesi yaptırılabiliyor. Lakin buradaki temel sorun iPhone telefonlarla ilgili olarak her cihazın istenilen seviyede yükseltilememesidir. Bazı cihazlar için bu konuda kısıtlamalar söz konusudur.

iPhone Telefon Hafızası Yükseltme

Hafıza yüzünden telefon değiştirmek zorunda kalmayacağınız bu işlem sayesinde kısa süre içerisinde telefonunuzun hafızasını yükselttirebilirsiniz. Türkiye’de bu hizmeti veren çok sayıda teknik servis bulunuyor. Bunlardan herhangi biri ile görüşme yaparak bu konuda alabileceğiniz hizmeti değerlendirebilirsiniz.

Bu işlemi eski ve hafızası yüksek bir iPhone cihazın telefonunuza parça olarak takılması veya sıfır bir parçanın takılması olarak düşünebilirsiniz.

Unutulmaması gereken en temel konu bu işlem telefonunuzun garanti süresini dolduruyor. Yani otomatik olarak garantinizi devre dışı bırakıyor. Eğer telefonunuzun garantisi devam ediyorsa bunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Bu işlemle ilgili olarak ücret tarifesi işlem yapılacak olan telefona göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden işlemi yaptırmadan önce bir fiyat teklifi almanız sağlıklı olacaktır.

Hafıza yükseltme işlemi yapılmadan önce mutlaka bilinmesi gereken bir diğer konuysa mutlaka bir risk olduğudur. Yani akıllı telefonlarda telefonun açılması demek daha sonraları başka sorunların meydana gelmesi olarak düşünülebilir. Bu yüzden mutlaka işlemi yapacak olan teknik servis ile risk durumu görüşülmelidir.