iPhone 9’da LG G7 ile aynı ekran teknolojisi kullanılabilir

Ortaya çıkan bir rapora göre iPhone 9 modelinde LG G7’de bulunan Super Bright Display teknolojisini göreceğiz. Bu teknoloji akıllı telefon ekranında dördüncü piksel olarak beyazın yer almasını ve beyaz rengin gösterildiği durumlarda enerji tüketiminin minimum düzeyde gerçekleşmesini sağlıyor.

Güney Koreli bazdı medya kuruluşlarından Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 9 (ya da ismi her ne olacaksa) hakkında bilgiler içeren bir rapor yayımlandı. Raporda belirtilene göre 6.1 inç LCD ekrana sahip olacak ve 650 dolara satışa sunulacak akıllı telefon, LG G7’de bulunan Super Bright Display (MLCD+ olarak da anılıyor) teknolojisini kullanacak.

Bu teknolojinin son derece basit, ancak bir o kadar da kullanışlı olduğu söylenebilir. LG tarafından geliştirilen ekran teknolojisinde yeşil, mavi ve kırmızı piksellerin yanı sıra beyaz piksel de bulunuyor. Bu piksel, beyaz rengine ihtiyaç duyulduğu durumlarda üç pikselin de tüm enerjiyi kullanarak beyaz rengini oluşturması gereken zamanlarda kullanılıyor. Böylece üç piksel yerine yalnızca bir piksel etkinleştirilmiş oluyor ve akıllı telefonun ekranı tarafından harcanan enerji oldukça azalıyor. Ayrıca beyaz pikselin etkin bir şekilde kullanılması durumunda ekran parlaklığı da 1000 nit’e kadar yükseltilebiliyor.

Paylaşılan raporun doğru olup olmadığını zaman gösterecek, ancak LCD ekran kullanacak bir modelde bu teknolojiden faydalanmak gayet yerinde olurdu.