iOS 11e yeni gelen buton canli yayin ve ekran paylasimi islevini getiriyor

iOS 11’e yeni gelen buton canlı yayın ve ekran paylaşımı işlevini getiriyor!

Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS 11 için yeni bir iddia daha geldi. iOS 11 ile kullanıcılar iPhone ekranlarını canlı yayın olarak yayımlayabilirler!

Kısa süre önce The Next Web yeni bir haberi duyurdu. Apple‘ın yeni işletim sistemi olan iOS 11‘in üçüncü betasında yeni bir özellik olan yayını başlat adında bir özelliğin geldiğini duyurdu. Elbette şuan için gelen bu buton veya tuş şimdilik bir işe yaramıyor. Fakat bazı kişiler AirPlay ile sonunda çalıştırılabileceğini iddia ediyor. Şuan için Kontrol merkezinde hazır olan AirPlay yansıtma seçeneğinin yer alması, elbette bu işlemi tam olarak geçersiz kılmaya yetiyor.

Şuan iOS 11 kullanan geliştiriciler ve beta kullanıcılar yeni özellik hakkında havalı ve oldukça güzel olarak ifade ediyor. Ekran paylaşımı özelliği büyük ihtimal 3. kişiler için geliyor olabilir. Ekran paylaşımı yanı sıra canlı yayın, oyun ve birçok iş için kullanılabilir. Hatta belli mi olur? Belki de YouTuber‘lar artık games rehberliğini telefondan canlı yayın ile yapar.

iOS 11e yeni gelen buton canlı yayın ve ekran paylaşımı işlevini getiriyor

Canlı yayın özelliği ne zaman çalışacak?

Bu yeni özelliğin nasıl veya ne şekilde çalıştığı hakkında net bir bilgi şuan için yok. Tam olarak bilgi sahibi olmak için Eylül ayını beklemek zorundayız. Çünkü final sürüm o zaman çıkacak ve tanıtım o zaman yapılacak. Bakalım iOS 11 ile canlı yayın nasıl bir bakış açısı sunacak.