instagram 2

İnstagram Hikayenizde, Başkalarının Hikayelerine Yer Verebileceksiniz!

Popüler sosyal medya paylaşım uygulaması instagram kullanıcılarının diğer kullanıcıların herkese açık olan paylaşımlarını kendi Hikâyeleri içinde yer vererek yeniden paylaşmalarını sağlayan yani “” etmelerine imkan sağlan yeni bir seçeneği test ettiğini doğruladı.

Bu özelliğe erişim imkanı olan kullanıcılarda, paylaşımın hemen altında yer alan ikona tıklatıldığında görünecek olan “Paylaşımı hikayenize ekleyin” şeklinde bir ibare ile yer alıyor. Şayet herkese açık paylaşımlarınızın, başkası tarafından paylaşılmasını istemiyorsanız, gizlilik ayarları içinden ilgili değişikliği yapabilirsiniz. Şu anda hesabınızın yeniden paylaşma imkanı olmasa bile, Ayarlar > Hikaye Ayarları bölümünde “Hikayenin Yeniden Paylaşılmasına İzin Ver” şeklinde bir seçeneği görme ihtimaliniz bulunuyor.

instagram regram ayarları

Zachary Shakked’in Twitter hesabından paylaştığına göre, paylaşım Hikayenize eklendiğinde, bunun nasıl görünmesini istediğinize dair çeşitli seçenekler gösteriliyor. Paylaşımı yeniden boyutlandırabilir, döndürebilir, hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca görsel açıdan nasıl görüleceğini gösteren iki seçenek de bulunuyor. Bunlardan birinde ilk paylaşımı yapan kullanıcının adını da gösteren daha basit ve sade bir tasarım gösteriliyor. Diğerinde ise kaynağınızda görebileceğiniz türden geleneksel Instagram paylaşımı türünden gösterim yapılıyor.