Huawei EMUI 10 1

Huawei EMUI 10: Android Q Beta Sürümü Yayınlandı

Huawei’nin Android için kendi arayüzüne sahip olduğu biliniyor, buna Emotion User Interface veya kısa EMUI deniyor. Şu anda, modele bağlı olarak sürüm 9.0 veya sürüm 9.1. Ancak başlangıçtaki sayı, Android 9’un geçerli sürüm için temel olduğunu gösterir ve sonbaharda Android 10 geliyor.

Huawei: EMUI 10’un Beta Sürümü Ortaya Çıktı

Bu da EMUI 10’u göreceğimiz anlamına geliyor ve Huawei Android Q’yu üs olarak kullanıyor. Muhtemelen yeni versiyon Eylül ayında IFA 2019 kapsamında tanıtılacak ve daha sonra ilk kez Huawei Mate 30 Pro ile dağıtılacak.

Huawei EMUI 10

Şimdi, Huawei P30 Pro’da yüklü olan ve doğrudan fark edilen ilk EMUI 10 beta sürümü ortaya çıktı: Temel olarak performans üzerinde çalıştığı görülüyor. İlk ekran görüntüleri çoktan göründü, ancak çoğu değişmedi. Ama ilk beta olan sonbaharda elbette burada çok şey olabilir.

Huawei EMUI 10 üzerinde çalışıyor ve Android Q’yu temel olarak kullanıyor. Şu anda işletim sistemini kullanmamalısınız ancak teorik olarak Ağustos ayının sonundan itibaren dağıtmalısınız. ABD ile olan durumun şu ana kadar netleşmesi gerekecek.

EMUI 10’un beta sürümü FunkyHuawei’de bulunabilir, ancak yüklemeyi önermiyoruz. Durum düzelirse ve Huawei’nin normal şekilde ilerlemesine izin verilirse, Eylül veya Ekim aylarında resmi bir beta olacaktır.

EMUI 10 Beta Yenilikleri

EMUI 10 Beta’daki yeniliklere gelince, şu ana kadar nispeten az bilinmektedir. Ancak, ana ekranda Huawei’nin bir kez daha, yine de sınırlı kaldığı standart simgelerinin tasarımını yeniden tasarladığı açıkça görülüyor. Bunun dışında, bazı uygulamalarda, esasen optik nitelikte olan bazı değişiklikler var.