Güncellenmiş iPhone SE 2018 Yılının Başında Gelecek

Apple kaynaklarından Wistron, yerel kaynaklara göre, Hindistan merkezli iPhone üretimini yeni nesil iPhone SE‘ye yönelik üretimle genişletmeye hazırlanıyor. Apple, 2018 yılının ilk çeyreğinde sevk edileceği söylenen yeni iPhone SE siparişlerinin çoğunluğunu Wistron’a vererek Hintli akıllı telefon pazarındaki payını arttırmayı umuyor. Wistron, yeni iPhone SE’nin tedarikçisi olarak belirtildi. Bangalore’daki bir fabrikada mayıs ayında Hindistan’da toplanmaya resmen başlayan mevcut iPhone SE’nin bir üreticisi olarak mevcut durumuna geldi. Aynı üretim tesisi, yeni iPhone SE için de montaj yeri olacak, ve kaynaklar, Wistron’un cihazı ilk önce piyasaya sürmeye başlarken Hindistan’ı hedef alacağı ve daha sonra dünya çapında piyasaya sürülmesi konusunda düşük bir iddiada bulundu. Hindistan’da cihaz, daha ucuz ve daha küçük bir cihaz arayan müşterilere yönelik olacak. Tedarikçi, yerel hükümetle görüşmeler yaparak üretimini genişletmeyi bile araştırıyor.

Güncellenmiş iPhone SE 2018 Yılının Başında Gelecek

Tayvan merkezli sözleşmeli elektronik üreticisi Wistron Corp, Güney Asya ülkesindeki kaynaklara göre, gelecek nesil küçük iPhone’u (iPhone SE) üretmek için Hindistan’daki üretim üsünü genişletmeye hazırlanıyor. Kaynaklara göre, Wistron’un önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde birçok Hint tüketici için daha büyük iPhone’lardan daha uygun fiyatlı olması beklenen yeni iPhone SE’yi satmaya başlaması bekleniyor.

Wistron, önümüzdeki beş yıl boyunca üretim kapasitesini iki katına çıkaracak ya da üç katına çıkarmayı umut ederek, üretim genişlemesi için Karnataka hükümeti ile ekstra bir arazi için görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Yakın zamanda, şüpheli bir söylenti , Ağustos ayının sonlarında yapılacak yeni bir iPhone SE tanıtımına dikkat çekti. Önümüzdeki yılın ilk başlangıcı, daha önce Ağustos ayında girmiş olduğumuz ve Eylül ayında beklenen “iPhone 8” açılışına bu kadar yakın bir olayı doğrulayan diğer söylentilerin duyulmaması nedeniyle muhtemel. Aksi takdirde, akıllı telefonun güçlendirilmiş Ion-X cam ekranının potansiyel dahil edilmesi ile ilgili olarak, gelecek nesil bir iPhone SE ile ilgili olarak bu yıl bir başka söylenti daha var.

Ancak, sızıntının görüntüsündeki cihazla ilgili olarak söylentiler bile netleşmedi ve bu da yaklaşan “iPhone 7s” de olabilirdi. Eğer iPhone SE’nin yeni bir modeli olsaydı, Kullanıcılar, küçük ekranlı iPhone’tan iPhone 5’lerin tasarımına geçmesini ve bunun yerine iPhone 7 ailesi ile eşleşen bir form faktörünü, normal dahili güncellemelerin yanında içermesini bekleyebilir.

Hintli teknoloji sitesi Tekz24 geçtiğimiz günlerde iPhone 7’ye benzeyen iç kısımların gelecek nesil iPhone SE için beklendiğini bildirdi ancak detaylar, kabataslak kaynak nedeniyle her zamanki tuz tohumu ile alınmalı. Rapor, yeni iPhone SE’nin 32GB ve 128GB ( mevcut iPhone SE modellerine benzer şekilde ), 12MP arka kamera ve 5MP ön kamera ve 1700 mAh pilde (mevcut modellerin biraz üzerinde bir A10 çipi, 2GB RAM, depolama kapasitesi) olacağını belirtti ‘~ 1640 mAh). Aygıtın ayrıca iPhone 7’deki küçültülmüş ön kısımları yansıttığı “hafifçe daha ince yan çerçeve” içerdiği söyleniyor.