Google yeni renkli ekran modlari ile Pixel 2 XLi guncellestiriyor

Google, yeni renkli ekran modları ile Pixel 2 XL’i güncelleştiriyor

Google, akıllı telefonu Pixel 2XL için bir güncelleme yoluna girdi. Artık “tıklama sesi” sorunu da düzeliyor.

Google, çok hızlı bir şekilde hataları gidermeyi ve yenilik sunmayı bırakmıyor. Pixel 2 XL’in ekran ve renk modları için bir yenilik daha söz konusu. Artık akıllı telefonun P-OLED ekranında birçok değişiklik sunan yeni bir yazılım güncellemesi geliyor.

GÜNCELLEME ARALIK  AYI GÜVENLİK PAKETİ VE TIK SESİ İLE RENK SEÇENEKLERİ SUNUYOR

Gelen yeni güncelleme içerisinde “arttırılmış”, “doğal” ve “doymuş” olarak üç farklı renk profili yer alıyor. Önceden ise sadece “canlı renk” seçeneği yer alıyordu. Android Central’ın açıklamasına gibi, “doymuş” renk seçeneği bulunsa bile kullanıcılar Galaxy S8’de bulunan seçenek ile kıyaslamamalı ve bu beklenti içerisine düşmemelidir. Google’ın asıl isteği ise, telefonu kullanıcılara daha farklı bir şekilde sunmak. Ayrıca belirtelim, “arttırılmış” renk seçeneği “canlı renkler” yerine geçiyor.

Bir diğer yama ise ekrandaki yükü hafifleterek yanmasını önlüyor. Maximum parlaklığı azaltma ve belli süre hareketsiz kaldığı zaman sönen gezinti çubuğu yeniliğini koruyor. Aslında söylemek gerekirse bu güncelleme Google’ın amiral gemi modellerinde yer alan diğer kardeşlerini koruyor gibi duruyor. Pixel 2’de yer alan tıklama sesi ise düzeliyor. Son olarak Aralık ayı güvenlik paketi ile beraber geldiğini belirtelim.