Google Motion Stillsi Androide getiriyor burada hepsi hareketli ve hareketsiz 1 1

Google, Motion Stills’i Android’e getiriyor; burada hepsi hareketli ve hareketsiz

IOS’a tam bir yıl önce getirdiği Google’ın Motion Stills uygulaması şimdi Android’e geldi; ancak tamamen farklı bir formda.

IOS’daki Motion Stills, iPhone’un Canlı Fotoğraflarını paylaşılabilir GIF’lere dönüştürmenin gerçekten kolay bir yol olduğu anlamına geliyor ve bu oldukça harika . Ancak Android’in Canlı Fotoğrafları yok, bu nedenle yeni Motion Stills temelde sadece GIF’leri dışa aktaran bir kamera uygulaması.

Uygulama iki farklı çekim türü alabilir. Google’ın “hareketsiz hareket” dediği ilk video üç saniyelik bir video dizesidir. Oldukça şaşırtıcı bir şey, çünkü bu, Canlı Fotoğraflara bir alternatif olması gerektiği anlatıyor ve aynı uzunlukta çekimi kaydediyor. Ancak aslında bir fotoğraf değil. Ne garip, çünkü özellik “hareketsiz hareket” olarak adlandırılıyor, ancak yalnızca hareket var ve video yok.

İkinci atış çeşidine “hızlı ileri atma” denir ve bu biraz daha ilginçtir. Temelde Android’e hiç getirilmemiş olan Instagram’ın Hyperlapse uygulamasına Google tarafından yapılan bir alternatiftir . Hyperlapse gibi Google’ın hızlı ileri modu da bir videoyu kaydetmenizi sağlar ve o videoyu otomatik olarak dengeler ve orijinal hızın iki ila sekiz kat daha hızlı bir şekilde hızlandırabilir. Hoş bir dokunuşla, videonun çekilmesi ve kaydedilmesinden sonra bile ileri hızlı hızı değiştirmeye devam edebilirsiniz, oysa Instagram’ın uygulaması yalnızca bir videonun hızını seçmek için bir şans verir.

Android’de hiper darbeli tarzda çekimler yapmak için tek seçenek var. Microsoft, Microsoft Hyperlapse Mobile adlı bir uygulamayı bile piyasaya sürdü . Google’ın seçeneği yeterince iyi çalışıyor gibi görünüyor, ancak uygulamanın aldığım bir videoyu işleme süresi yalnızca 25 saniye kadar bir süre aldı. Onun stabilizasyonu da daha düşük hızlarda harika değildi. Daha hızlı hareket sıçraması hazırlar gibi görünüyor.

Google’ın bunu nedenle Canlı Fotoğraf çeken alternatif bir kamera uygulaması haline getirmediğini, ardından da onları varsayılan çekim uygulaması yapmalarını isteyen kişilere izin verip vermediği biraz kafa karıştırıyor. Zaten mobil cihazlarda GIF’ler yapmanın bir çok yolu var ve diğerleri daha eğlenceli. Google, iOS’taki Motion Stills’de sinemagraflar yapmak ve hareketli metin eklemek için bir seçenek gibi daha ilginç yaratıcı seçeneklere (Bunların ikisi de Android’e dönüştürülmemesine rağmen) sahiptir.