Google

Google Dijital Atölye Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Çağımızın en önemli sektörlerinden olan dijital pazarlama özelinde Google’ın verdiği bir hizmet olan Dijital Atölye sayesinde iş arayan adayların özgeçmişlerinde dijital pazarlama hakkında bir sertifika ile diğer adayların bir adım önüne geçmeniz muhtemel.

Her ne kadar Google Dijital Atölye’si uzun süredir var olsa da bir çok kişi bu eğitimden  haberi yok.. Dijital pazarlamanın ön planda olduğu bu dönemde Google, herkesin dijital pazarlama öğrenmesi için böyle bir hizmet sunuyor.

Google Dijital Atölye Ne?

Google Dijital Atölye, Google’ın tüm kullanıcılara sunduğu bir çevrimiçi eğitim platformudur. 2015’den bu yana hizmet veren platformda farklı kategorilerde ders ve eğitimler yer alıyor. Tabi bunların hepsi temelde kişinin dijital bilgisini geliştirmek.

Google Dijital Atölye için bir ücret ödeyecek miyim?

Platformda sertifikalı eğitimlerin neredeyse hepsinin tamamen ücretsiz. Bu sayede, Google’dan onaylı bir sertifikaya sahip olacak ve kesinlikle bir ücret ödemeyeceksiniz.

Google Dijital Atölye’de kimler eğitim alabilir?

Şu an için herhangi bir kural yok, dolayısı ile isteyen herkes Google Dijital Atölye’de sertifikalı eğitim alabilir. Ayrıca herhangi bir temel bilgiye sahip olmanıza da gerek yok. Platformda  Acemi, orta düzey ve ileri seviyede dersler bulunuyor. Bu derslerden size en uygun olanı seçerek hemen eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Google Dijital Atölye nasıl kullanılır?

1: Buradan Google Dijital Atölye internet sayfasını açın.

2: Google hesap bilgilerinizle giriş yapın.

3: Seviyenizi seçin.

4: İlginizi çeken kurslardan birine kayıt olun.

5: Eğitime başlayın.

Atölye’de yer alan eğitimlerin tamamı video anlatımlı derslerden oluşuyor. Her ders sonrasında platform sizi kısa bir sınava tabi tutuyor. Kursun sonunda da ise genel bir sınava tabi oluyorsunuz. Tüm sonuçlarınızın ortalamasına göre kursu başarılı olup olmadığınız  belirleniyor.

Google Dijital Atölye’de hangi eğitimler var?

Atölye’de dört farklı kategoride toplam 25 adet kurs yer alıyor. Dijital Güvenlik, Veri ve Teknoloji, Dijital Pazarlama, Kariyer Gelişimi isimleri altında kategoriler bulunuyor.

Google Dijital Atölye’de  eğitimleri iş dünyasında ne işe yarar?

Gün geçtikçe dijitalleşen dünyamızdaki her sektör bir gün dijital dünya ile kesişecek. Neredeyse günümüzde her işletme bir internet sitesine ve sosyal medya hesabına sahip.

Dolayısı ile çalıştığınız şirkete ait sosyal medya hesabını en verimli şekilde yönetmek içinde  bilgi sahibi olmalısınız. Bu yüzden, temel düzeyde de olsa, dijital pazarlama bilgisine sahip olmalısınız.

Google Dijital Atölye üzerinden alacağınız bir sertifikanın hali ile Google gibi bir firma tarafından alınmış olması, iş dünyasında sizi bir adım daha öteye götürecektir.