GOOGLE ARAMA UYGULAMASI ARTIK NE OKUDUGUNUZA DAYALI ONERILER SUNUYOR

Google Arama uygulaması artık ne okuduğunuza dayalı öneriler sunuyor

Google, iOS’ta yer alan Google Arama uygulaması için yeni bir özellik yayınladı. Herhangi bir web sayfasındayken, uygulama kullanıcılara okumuş oldukları içerikle ilgili bazı öneriler sunacak.

Geçtiğimiz Salı günü, Google, iOS’taki Google Arama uygulaması için yeni bir özellik yayınladı. Artık kullanıcılar iOS sürümünde bir web sayfasındayken, okumuş oldukları içerikle ilgili öneriler görmeye başlayacak.

Google Arama uygulaması ile beraber, sorularınıza cevap bulacak, ilgilendiğiniz konulara bakma ve önemli bulduklarınızla birlikte hikayeler ve güncellemeler bulmanıza imkan sunuyor. Çok fazla kullanım ile daha fazla bilgi toplayabilir ve özelleştirmeler yapabilirsiniz.

En yeni ve dikkat çeken özellik ise artık kullanıcılar uygulamada çok daha uzun süre kalmak için bahane üretiyorlar. Mobil web tarayıcınızı kullanıp arama yapmak yerine, Google Arama uygulamasını kullanmak sizi daha fazla mutlu edecektir.

Uygulama içerisinde okumuş olduğunuz bir makalenin sonuna kadar geldiyseniz, yeniden hızlıca kaydırıp veya sola hızlıca kaydırıp daha fazla makale görebilirsiniz. Aksi halde okumuş olduğunuz ekran görünmez olacaktır.

Google Arama’daki en son özellik ise hızlı sorguların yanıtlarını çok daha derinlemesine okuyucuya sunmak oluyor. Yani çok daha derinlemesine araştırma yapmanız mümkün. Bu bakımdan araştırmacıların tercihi Google olacak gibi duruyor.

Google’ın bu son arama ve keşfetme özelliği şimdilik sadece ABD’de ve iOS işletim sisteminde kullanılıyor. İlerleyen günlerde ülkemize de gelmesi bekleniyor.