getcontact 1

GetContact Uygulamasından Numaranızı Silmenin Yolu

Son günlerin popüler uygulamaları arasında yerini alan GetContact uygulamasını telefon numaramı başkaları nasıl kaydetti? Diye merak eden milyonlarca kişi tarafından indirilerek kullanmaya başladı.

Sosyal medyada da oldukça fazla ses bulan uygulamayı indirerip,  kurulum esnasında ki izinleri verdiğinizde, telefonunuzda bulunan  tüm numaralara erişmesine izin vermiş ve bu kişilerin telefon bilgilerinin de GetContact veritabanına işlenmesini sağlamış oluyorsunuz. GetContact, toplamış olduğu bu verileri ileride satarak çok ciddi reklam gelirleri elde edebilir.

Bir başka açıdan bakıldığında ise telefon numaranızın tanıdığınız bir kişinin akıllı telefonundan yine aynı veri tabanına işlenebilecek olması.. Bu durum da GetContact veritabanından telefon numaranızı silmek isteyebilirsiniz.

Genel olarak bu durumdan rahatsız olanların merak ettikleri ise  GetContact’tan numaralarını nasıl silebilecekleri..

GetContact’ta Bulunan Numaramı Nasıl Silerim?

  • Uygulamaya içerisinden Ayarlar > Hakkında > Hesap Ayları > Hesabı Sil seçenekleri üzerinden gitmeniz durumunda GetContact’ta ki hesabınız silinir. Ancak veritabanından  telefon numaranızı silmek isterseniz GetContact Unlist sistemini kullanmanız gerekiyor.
  • GetContact Unlist’i linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Gelen sayfada boş alana numaranızı yazın ve doğrulama seçeneğini geçerek, Unlist butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan telefon numaranızı kaldırmak istediğinizden emin misiniz? Sorusuna da “Ok” dediğinizde numaranızı Unlist üzerinden kaldırmış oluyorsunuz. Böylelikle numaranız GetContact kullanıcıları tarafından görünmüyor.