gercek-cercevesiz-ekran

Gerçek Çerçevesiz Ekrana Sahip Telefon

Akıllı telefon piyasası hiç olmadığı kadar büyük bir rekabete sahne olmaya ve yeni yarışmacılar yarışa dahil olmaya devam ediyor. En son geçtiğimiz günlerde Çin’de bir akıllı telefon prototipi sunuldu. Sunulan telefon birçok akıllı telefon devinin ürünlerinin aksine kullanıcılara gerçek çerçevesiz ekran sunuyor.

Piyasada son çıkan amiral gemileri artık çerçevesiz ve 18:9 ekran oranında moda olmaya başladı. Günümüzde büyük firmalar her ne kadar çerçevesiz telefon olarak sundukları modellerde kusurlar bulunsa da üreticiler çerçevesiz telefon olarak sunmaktan geri çekinmemekte. LG ve Samsung modellerinde bariz kalın çerçeveler, İPhone X modelinde ise üst kısımda yer alan tasarıma uymayan bir çentik bulunmakta.

Gerçek Çerçevesiz Ekran

Twitter’da paylaşılarak herkes tarafından paylaşılan bir telefon prototipi kullanıcılara gerçek çerçevesiz akıllı telefon vaat ediyor. Telefonun üst veya alt kısmında herhangi bir çerçeve bulunmuyor. Çerçeve bulunmayınca insanların aklına sensörler, kamera ve ahizenin nerede olduğu sorusu gelmekte.

Akıllı telefon eskiden kullandığımız kızaklı model telefonlar gibi bir sisteme sahip. Telefonda kamerayı ve ahizeyi kullanacağımız vakit telefonun ön ekranını aşağıya kaydırıyoruz ve ortaya kamera ve ahize çıkmakta.

Cihaz her ne kadar rakiplerine oranla tam çerçevesiz ekranlı bir telefon üretse de telefonun kalınlığı rakiplerine oranla oldukça fazla. Ancak bu çalışmanın yeni gelişmelere bir işaret olduğu oldukça kesin.

İşte O Telefon: