Facebook yeni arkadaslar edinmenize yardimci olacak ozellikleri test ediyor

Facebook, yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olacak özellikleri test ediyor

Facebook, daha fazla ortak arkadaşlar edinmeniz ve eski arkadaşlarınızla yeniden iletişim kurabilmek için yeni bir özelliği test ediyor.

Sosyal ağ devi, arkadaşınızın veya arkadaşlarınıza çok daha yakından bakmanıza olanak sağlayan yeni bir özelliği getiriyor. Şimdiye kadar yapamadığınız bağlantıları yapmanızla sınırlamıyor, beraberinde azda olsa garip duran bir arkadaş ekleme olanağı sunuyor. Etkileşimde olmayan arkadaşlarınızı size yönlendirecek yeni bir algoritma oluşturuldu.

“Örnekİsim’in arkadaşlarını tanımak” için bir düğme geliyor ve bastığınızda kendinizi bağlantılar havuzunda bulacaksınız. Daha önceden Facebook’un potansiyel arkadaşları sizlere önerme algoritmasını hepimiz görmüştük ve karşılık arkadaş ekleme yapılmaktaydı. Bu yeni seçenek her iki tarafında katıldığı etkinlikler, beğendiği sayfalar, çalıştığınız yer ve yaşadığınız yere kadar çok derinlemesine bir inceleme yaparak size yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında Facebook, “İnsanları Keşfet”, adında yeni bir bağlantı paylaşmış ve oldukça iyi bir özellik olduğu vurgulanmıştı. Arkadaş kartları bu kısımda aynı fakat şimdi ayrıntılar çok daha fazla.

Facebook bunla beraber sizi uygulamanızda yer alan arkadaşlarınıza bir adım daha yakınlaştırmayı da düşünmüş. Messenger’a yeni bir özellik gelmiş ve bazı Tinder işlevleri gelmişti. Kullanıcılar takılmak isterlerse eğer izin veriliyordu. Bunun yanı sıra Snapchat’in sizi bir süre arkadaşlarınızla iletişimi kestiğinizde sizin için bir çaba gösteriyordu, bu çabaya benzer bir işlevde geliyor.

Sonuç olarak, Facebook arkadaşlarınız çok daha iyi bir iletişim veya etkileşimde olmanız için birçok işlev kazandırıyor. Bu sayede eski arkadaşlıklar ve yenileri artık hep taze kalacak.