Facebook 2017 yilinin 2. Ceyreginde 9.16 Milyar Dolar reklam geliri elde etti

Facebook 2017 yılının 2. Çeyreğinde 9.16 Milyar Dolar reklam geliri elde etti

Facebook analistlerin beklentilerini 9,3 milyar dolarlık bir gelirle geçti. Facebook: Şu anda 1.32 milyar günlük aktif kullanıcımız var. Reklam gelirleri bakımından ciddi işler başaran şirket son 2. çeyrek verisini açıkladı.

Facebook 2017 yılının ikinci çeyreğinde 9.16 milyar $ ‘lık reklam geliri elde etti. Bu oran geçen yılın aynı dönemine göre% 47 artış gösterdi.

Bugün yayınlanan üç aylık kazanç raporunda sosyal dev, analistlerin beklentilerini, yıllık yüzde 45’lik bir artışla 9.3 milyar dolarla toplam gelirle geçti. Mobil, şirketin genel reklam gelirinin yaklaşık yüzde 87’sini oluşturuyor ve bu, 2016 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 84’lük bir artış gösteriyor.

İkinci çeyrekte hisse başına kazanç, geçen yılın aynı döneminde 78 sentten% 1.32’ye çıktı.

Şirket, hem günlük hem de aylık aktif kullanıcılarda bir artış bildirdi; günlük aktif kullanıcılar, bir önceki yıla göre% 17 artışla Haziran ayında ortalama 1.32 milyar oldu. Aylık aktif kullanıcılar, Haziran 30’dan bu yana yıllık bazda yüzde 17 oranında artarak 2.01 milyar oldu. (Facebook geçen ay resmi olarak 2 milyar markın vurduğunu açıkladı.)

“Biz iyi bir ikinci çeyrek ve yılın ilk yarısını vardı” Facebook CEO’su Mark Zuckerberg bir bugün söz konusu açıklamada . “Topluluğumuz şu anda iki milyar insandır ve dünyayı birbirine yakınlaştırmaya odaklanıyoruz.”

Facebook da kafa sayısında genel bir artış olduğunu bildirdi. Geçtiğimiz ayın sonuna gelindiğinde, şirketin yılda% 43’lük bir artışla 20.658 çalışanı vardı.

İkinci çeyrek kazançları çok kuvvetli iken biraz gerileme gösterdi – şirket , 2015’in ikinci çeyreği ile 2016 yılları arasındaki toplam gelirinde % 59’luk bir artış bildirdi . Yıllık yavaşlama bu birkaç yıldır Ajanslar Adweek’e geçtiğimiz ayın son aylarında bildirdi ; önceki yıllara kıyasla ikinci çeyrekte müşteri bazında reklam harcamalarındaki yavaş büyüme. (Yıllarca, şirket sürekli bir gelir artışı hızlandırdığını bildirdi Geçen yılın sonlarında, Facebook yöneticileri, reklam yükü büyümesine yer açmadığı için reklam geliri artışının yavaşlayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Forrester Research analisti Melissa Parrish bugün kazançlarından önce “Gelir gelince, iki şey var bakalım” dedi. “Öncelikle, liderlik, reklam yükleri düştükçe gelir artışının biraz yavaşlamasını beklemek için bir süre söylüyor ve bu projeksiyonlarla ilgili güncelleme ve reklamcılık deneyimini geliştirme yönündeki son çabalarının ne kadar çok olacağı konusunda bekliyoruz. – hem pazarlamacılar hem kullanıcılar için – bu rakamları etkiledi. İkincisi, Facebook videoya büyük bir baskı yapıyor ve bu ürün itme maliyetleri geliyor. “