Cyberpunk 2077 özür

Cyberpunk 2077 özür diledi

Cyberpunk 2077’nin yapım firması olan CD Projekt RED’in kurucu ortağı özür videosu yayınladı. Videoda bazı detaylar paylaşılıyor.

Cyberpunk 2077, 2012 yılından beri oyuncuların en çok beklediği oyunlar arasında yer alıyor. 2020 yılında birkaç kez erteleme kararı alan oyun, 2020 yılının son ayı olan Aralık ayında oyunu paylaşma kararı aldı. Paylaşım sonrasında ise ortalık karıştı.

Cyberpunk 2077 ekibi özür paylaşımı yaptı

Cyberpunk 2077 oyunu aslında daha geç çıkabilirdi. Pek çok kullanıcı daha fazla erteleme kararı alındığı için bu duruma tepki gösteriyordu ve bazı kullanıcılar da yapım şirketine tehdit mesajları yolluyordu. Bu duruma daha fazla dayanamayan ekip oyunu daha fazla erteleme kararı almadan yayınladı.

CD Projekt Red, daha öncesinde oyunda pek çok sorun olduğunu ve bunların düzeltilmesi için bir süre daha üzerinde çalışılması gerektiğini belirtiyordu. Oyun çıktığı günden itibaren pek çok hata ve optimizasyon sorunları ile karşılaştı. Özellikle PlayStation 4 oyun konsolunda oyunun 15 FPS’e kadar düşmesi kullanıcıları çileden çıkaran bir durum olmuştu.

Cyberpunk 2077 özür

Tepkilerin odağında olan firma, yaşanan bu sorunlardan sonra iade talepleri ile karşılaşmıştı. Özellikle oyunun Sony tarafından PlayStation Store üzerinden kaldırılması ve oyuncuların iade taleplerini kabul etmesi farklı bir olay olarak gündeme gelmişti. Bu kadar tepki firmanın hisse değerlerini de düşürmüştü.

Yaşanan bu olayların ardından CD Projekt Red kurucu ortağı bir özür videosu yayınladı. Paylaşılan videoda özellikle PlayStation 4 oyuncularının yaşadığı ciddi optimizasyon sorunları ve diğer oyuncuların yaşadıkları çeşitli hatalardan dolayı ekip özür dilediğini belirtti. Daha önce kaliteli oyunlar ile tanınan ve oyunların sorunsuz bir şekilde piyasaya sürülmesi için uğraştıklarını belirten ekip, bu kadar büyük bir oyunun bu sorunlar ile karşılaşmasından dolayı üzgün olduklarını dile getirdi.

Yaşanan bu sorunun ardından 2021 yılına kadar pek çok optimizasyon güncellemesi yayınlayan ekip, sorunları bir nebze olsun azaltmaya çalıştı. 2021 yılında gelecek olan ücretsiz DLC paketlerini biraz daha erteleyen ekip, optimizasyon güncellemelerine devam edeceğini duyurdu. Firma, gelecekte yapılacak olan güncellemeler için oyunculara bilgi sunulacağından da bahsetti.