Clubhouse Uygulaması Nedir, Anroid Cihazlarda Kullanımı Tehlikeli Mi?

Clubhouse Uygulaması Nedir, Anroid Cihazlarda Kullanımı Tehlikeli Mi?

Son döneme damga vuran uygulamalardan biri olan Clubhouse nedir? Clubhouse, tıpkı Instagram ve Facebook gibi sosyal paylaşım ağlarından bir tanesidir. Fakat sosyal paylaşım ağları içerisinde yer almasına karşın, Clubhouse uygulaması içerisinde fotoğraf ve video gibi içerikler paylaşılmamaktadır. Davetiye zorunluluğu bulunan uygulamada yalnızca sohbet odaları üzerinden sesli iletişim kurulabilmektedir. Peki, Clubhouse uygulamasına nasıl üye olunur?

Clubhouse Uyglaması Nasıl Kullanılır?

Davetiyenin alınmasının ardından üyelik oluşturulabilen uygulama içerisinde sohbet odaları üzerinden iletişim kurulmaktadır. Çeşitli konulardaki sohbet odalarında bir araya gelen kullanıcılar sohbet yöneticilerinin izni sonucunda sohbete dahil olmaktadır. Aksi takdirde dahil oldukları odalarda dinleyici olarak kalmaktadırlar. Alışılmış sosyal medya platformlarından farklı olarak uygulama içerisinde fotoğraf ve video gibi paylaşımlar yapılmamaktadır. Geleceğin sosyal medya platformu olarak görülen Clubhouse uygulamasının bunu gerçekleştireceği ise merak konusu.

Clubhouse Davetiyesi Nasıl Alınır?

Clubhouse nedir? Davet sistemi ile kullanıcıların üyeliğini oluşturan Clubhouse uygulaması, yalnızca IOS kullanıcılarının davet sistemiyle açılabilmektedir. Davet alan kullanıcılar sohbet odalarına girerek sesli bir şekilde karşı tarafla iletişim kurma imkanını yakalamaktadır. Fakat, geçtiğimiz günlerde Android kullanıcılarının Clubhouse kullanımının tehlikeli olduğuna dair açıklamalar yapılmıştı. Alpha Exploration Co. Yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş olan ve henüz Android cihazlarda kullanıma sunulmayan uygulamanın Anroid cihazlar üzerinde ne gibi tehlike oluşturduğu ise merak konusu oldu.

Clubhouse Uygulaması Nedir, Anroid Cihazlarda Kullanımı Tehlikeli Mi?

Günümüzde sadece IOS kullanıcılarının kullanabildiği uygulamayı App Store’dan indirdikten sonra üyelik işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Üyelik işlemi tamamlanan kişilerin hesabı davet alması amacıyla bekleme sürecinde girmektedir. Bu aşamadan sonra ise kişilere SMS yoluyla gelecek olan davetin gelmesi beklenmektedir. Üyelik işlemi tamamlanmış olan kişiler çeşitli odalarda dinleyici ya da konuşmacı olarak bulunabilmektedir.

Android Cihazlarda Clubhouse Tehlikesi

Kısa süre önce geliştirilerek piyasaya sürülen Clubhouse uygulaması, IOS cihazları desteklese de durum henüz Anroid cihazlar için geçerli değil. Buna bağlı olarak kişiler Store üzerinden sahte Clubhouse uygulamalarını indirmekte ve çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadır. Clubhouse uygulamasının gerçek resimleri kullanılsa da henüz Anroid cihazlara için uygun olmadığını bildirmek gerek.