Bixby Hoparlör

Bixby Hoparlör Çok İddialı Geliyor

Sanal asistan Bixby için şimdi de yeni hoparlör iddiaları gündeme gelmeye başladı. Apple’ın HomePod cihazına yeni rakip olarak gösterilecek olan Bixby Hoparlör nasıl özelliklere sahip olacak? İlk beklenen özellikler neler? Samsung herhangi bir doğrulama yaptı mı? İşte yeni akıllı hoparlör olacağı iddia edilen hoparlör hakkında tüm yeni iddialar!

Sanal asistan teknolojisinde bir ilki deneyen Samsung, geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni akıllı telefon serisi Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modeli için Bixby sanal asistanını kullanıma sunmuştu. Dil desteği şu an için sınırlı olsa da ilk defa bir fiziksel tuş ile gelen sanal asistan modellerinden biri olan Bixby, bir yandan yazılımsal geliştirmeler almaya bir yandan da yeni teknolojiler üzerinde kullanılmaya devam ediyor.

Bu noktada Samsung’un son olarak sanal asistanıyla atacağı adımlardan birisinin de Bixby Hoparlör olması bekleniyor. Şimdiye kadar ki en başarılı sanal asistanlardan biri olarak değerlendirilen yeni sanal asistanın, Bixby Hoparlör olarak gelecek iddialarıysa en net kaynaklardan geldi. Samsung’un bu konu üzerinde çalışmalar yaptığı ve Apple’ın HomePod teknolojisine rakip yeni bir akıllı hoparlör getireceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Peki akıllı hoparlör özellikleri neler olacak?

Bixby Hoparlör-iddialı-geliyor

Bixby Hoparlör Özellikleri Neler Olacak?

Şu an sadece iddialara yansıyan Bixby Hoparlör, Apple HomePod serisine rakip olabilmek için çok başarılı sistemlere sahip olacak. Yeni akıllı hoparlörün özelliklerine gelecek olursak, ilk olarak akıllı ev eşyalarına bağlantı kurulabileceği öne çıkıyor. Akıllı ev eşyalarıyla bağlanıp bu eşyaları kontrol etmenizi sağlayacağı düşünülen hoparlörün, bir nevi akıllı ev asistanı olması bekleniyor.

Ayrıca internet sistemlerine de bağlanması nedeniyle günlük haberleri okuma, istenen müziği çalma, sorulan sorulara cevap verme gibi ayrıcalıklı özellikleri olması beklenen Bixby Hoparlör, ne zaman gelecek kesin değil. İçerisinde Qualcomm veya Exynos işlemci modeli kullanması beklenen Bixby Hoparlör serisinin nasıl bir yazılımla geleceği ise yine kesinleşmeyen bilgiler arasında. Çıkış tarihi de henüz belli olmayan akıllı hoparlörün, ses sistemi kısmında ise Harman Kardon destekli bir teknoloji kullanması ve haliyle iyi bir müzik seti olarak da dikkat çekmesi bekleniyor.