Beyaz Saray gizli iş ilanı

Beyaz Saray gizli iş ilanı yayınladı

Beyaz Saray resmî web sitesinde gizli bir iş ilanı paylaştı. Bu durumu keşfedenler hemen sosyal medyadan ekran görüntüsü paylaştı.

ABD Başkanı Donald Trump 20 Ocak tarihinde başkanlığı Joe Biden’a devretti. Devir işleminin ardından Joe Biden hızlı bir giriş yaparak Trump’ın pek çok kararını geri aldı ve ilk icraatlarını yerine getirdi. Joe Biden başkanlık koltuğuna otururken Beyaz Saray’ın güncellenen web sitesinde yer alan bir detay da gözlerden kaçmadı.

Beyaz Saray gizli iş ilanı paylaştı

Beyaz Saray, ABD başkanlığı için çok önemli bir bina. Yeni başkanın seçilmesi ile birlikte güncellenen sitede dikkat çeken bir detay yer alıyor. Eğer ki web sitesindeki HTML kodlarına girilir ise burada bir yorum satırı bulunuyor. Yorum satırının içerisinde “Eğer burayı okuyor isen daha iyi bir geliştiriciye ihtiyacımız var.” bilgisi ve başvuru adresi yer alıyor.

Web sitesinin güncellenmesi ile birlikte hemen fark edilen bu detay geliştiricilerin gözünden kaçmadı ve kısa sürede gündeme oturdu. Yaşanan bu olay sonrasında pek çok geliştiricinin bu durumdan haberi olduğu için birçok kişi iş ilanına başvurarak Beyaz Saray için geliştirici olmak istedi.

Beyaz Saray gizli iş ilanı

Eğer ki bu iş ilanına katılmayı düşünüyorsanız bu konuda bilmeniz gereken bazı durumlar bulunuyor. Bunlardan ilki bu ilanın yalnızca Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları için olduğu. Yani ABD vatandaşları bu iş ilanına başvurabiliyor. Bir diğer şart ise sağlıklı ve psikolojik anlamda düzgün bir birey olmak. Çünkü eğer ki kişi iş ilanı için seçilir ise uyuşturucu kontrolünden geçecek. Ayrıca kişinin adli sicil kaydı da inceleniyor.

İşe alınan geliştiriciler koronavirüs salgını sebebiyle uzakta olabilir fakat normal şartlarda Beyaz Saray’a yakın bir konumda çalışabilir. Yani kısacası uzaktan çalışma modeli var fakat yakın çevrede olmak şartı konuluyor.
Amerika Birleşik Devletleri’nde aylık 2.000 $, yıllık 24.000 $’lık bir asgari ücret bulunuyor fakat buradaki pek çok çalışan daha yüksek maaş alıyor. Beyaz Saray, geliştiriciye yıllık 170.800 $ ödeyecek. Bu da aylık 14.000 $’ın üzerinde bir paraya denk geliyor.