Apple iPhone kullanim seklinizi ciddi bicimde degistirmek uzere

Apple, iPhone kullanım şeklinizi ciddi biçimde değiştirmek üzere

Apple, yeni iPhone modelini kısa bir süre sonra tanıtacakken, onu kullanmak adına gerekli olan bir parçayı değiştirebilir.

Apple’ın Eylül ayı içerisinde duyurması beklenen yeni iPhone modelinin bir tanesi son haftalarda çeşitli raporlar ile iyi bir ekrana sahip ve üst seviye bir cihaz.

Bu, iPhone’ununuzun kilidini açmak ve ana ekrana gitmek için home tuşuna basmanızı gerektiriyor. Sonuçta bir iPhone kullanıcısının nefes aldıktan sonra en fazla yaptığı şey home tuşuna bakmak oluyor.

Ekranın alt kısmında yer alan home düğmesi yerine çok ince bir yazılım çubuğu yer alacak. Bir kullanıcı telefonu açmak istediğinde ekranın ortasına kadar sürüklemesi gerekiyor. Eğer uygulama içerisindeyse benzer bir hareket ile çoklu görevi açabilir. Bu bakımdan kullanıcılar uygulamayı kapatmak veya ana ekrana dönmek istediğinde yukarı doğru oynatma gerekecek. Tesste yer alan bir animasyona bakıldığında uygulamayı simgesine çektiği görülüyor.

Her ne kadar başlangıçta garip bir durum olsa bile ilerleyen zamanlarda kullanıcılar bu duruma alışacaktır.

Home düğmesi oldukça kolay ve telefonda sürekli ihtiyaç duyulan bir işlev olarak biliniyordu. Ancak belki de zamanın akışı gibi kullanıcıların da farklılaşarak farklı işlevler kazanması gerekiyor.

Gurman’ın belirtmiş olduğu gibi ev düğmesi yıllar sonra ve parmak izi okuyucusu ekrana entegre edilmesi gibi birçok sanal düğme değişmesi uzun süre sonra görülebilir.  Sonuçta iPhone’un onuncu yılına özel birçok yeniliğe imza attığı görülüyor.

Son olarak cihazın basitliği ve zerafetine laf yok.