promax 1

Apple iPhone 11 Pro Max Telefon İncelemesi

6.5 inç ekran boyutu olan bu telefonun dahili alanı 256 GB olarak tercih edilmiş. Apple her cihazda çok titiz  davranan ve her ürünü en iyi şekilde üretmeye çalışan bir şirket olarak diğerlerinden ayrılıyor. APPLE ucuz telefon üretmek derdinde değil .Sadece belli bir tabakaya hitap ediyor ve bu da ona yılda yüz milyonlarca dolar para kazandırmaya devam ediyor. Apple iPhone 11 Pro Max modelinin 14 bin TL fiyatla satılması da bunu gösteriyor.

 

APPLE farklı bir işlemci farklı bir yazılım kullanıyor. 4 GB belleği olan cihazın pili 3.969 mAh kapasitededir. İşlemci ilginç olarak 6 çekirdeklidir. A13 biyonik işlemci çekirdeği 2.65 GHz hıza çıkabilmektedir.  Bu işlemciyi özel kılan ise 7 nano metre mimariye inşa edilmesi ve 6 çekirdekli olmasıdır.  Cihazda 4 GB ram donanımı var ve bu RAM  LPDDR4X teknolojisine sahiptir.  Dahili alan olarak 256 GB alan seçilmiş. Daha pahalı versiyonlarda 512 GB alan da var.

 

Apple iPhone 11 Pro Max Telefon Özelliği

 

226 Gram ağırlığa sahip olan bu cihazın kalınlığı da 8.1 mm olarak dizayn edildi, altın rengi siyah renk yeşil ve gümüş renkli kasaları paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Bu pahalı cihazda 5G desteği yok. Ama Wi-Fi 6 teknolojisi bulunuyor. Cihazda IP sertifikaları da bulunuyor ki bu da bu telefonun sağlam bir telefon olduğunu gösteriyor. İlginç olarak bu cihazda parmak izi okuyucu yok, bildirim ledi özelliği de yok.  Cihazda pusula sensörü, barometre sensörü jiroskop gibi sensörler var. Mütevazi olarak 12 MP kamerasında, focus özelliği , HDR, panorama, seri çekim modu gibi gelişmiş modları var. Kameraları OIS özellikli olduğu için, elleriniz titrese dahi mükemmel otomatik odaklama özelliği sayesinde, net çekimler yapabileceksiniz. Video kayıt seçeneklerine baktığımızda maksimum 2160P – 60 fps kalitede çekim yaptığını görebiliyoruz. İkinci arka kamera da 12 MP özelliktedir.

Sonuç olarak çok hızlı dolan bir pili, parlak ekranı, yüksek kalite donanımı tutarlı ve sağlam yazılımı olduğunu söyleyebiliriz. C tipi USB girişi yok ve kameraları çok daha iyi olan daha ucuz telefonlar var.  Fakat bu telefonda hiçbir sorun bulamayacaksınız.