apple

Apple Gelecek Yıl Çift SİM’li iPhone Üretebilir!

Apple’ın gelecek yıl çıkacak olan iPhone modellerinde çift sim yuvası bulunacak! Ayrıca LTE teknolojisini de destekleyeceği iddia ediliyor.

Bugüne kadar Apple ile ilgili birçok öngörüde bulunan ve birçoğunda haklı çıkan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo son yaptığı açıklamalarda 2018 yılında çıkacak olan iPhone modelinin daha hızlı antenlere sahip olacağını iddia etti. Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen modelde 4×4 MIMO dizilimine sahip anten modülleri yer alacak.

Samsung’un Galaxy Note 8 modeli sahip olduğu 4×4 MIMO anten modülü ile Apple’ın en gelişmiş telefonu iPhone X’e göre LTE’yi desteklemeyen ağlarda oldukça hızlı. Günümüzde LTE’yi destekleyen sağlayıcıların sayısı bir hayli az fakat bu teknolojiye sahip bir model geleceği kesinlikle garanti altına alacaktır.

2018 Model iPhone’larda Çift SİM Olacak!

Kuo yaptığı açıklamalarda ayrıca Apple firmasının ilk kez bir modelinde çift sim üzerinde çalıştığını iddia ediyor. 2018 yılında çıkacak olan iPhone’lardan en az bir tanesinin çift SiM destekleyeceği ve DSDS özelliğine sahip olacak.

Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen modellerden bir tanesi olan iPhone 9’un çift SİM özelliğine sahip olması bekleniyor. Bu sayede Apple daha uygun fiyatlı tek SİM’e sahip bir başka modeli de piyasaya sürebilir.