Apple Servis

Apple, Gelecek Yıl Çentiği Terk Ederek, Yüzde Yüz Ekran Kullanımı Yapabilir

Apple’ın çentiği tasarım anlayışına bir değişiklik getirdi. Bir çok Android telefon üreticisi de iPhone X’de bulunan çentiğe benzer şekilde tasarımlarını değiştirdi. Ancak Apple, iphone X’de kullandığı çentiği ortadan kaldırmak için şimdiden çalışmalara başladı.

iPhone X çentiğini daha çok Çinli Android telefon üreticileri tarafından modellerine eklenmişti. Hatta Google’da Android P geliştirici önizlemesinde çentikli ekran özeliği getirse de, Apple gelecek yıl çentik’den kurtulmayı hedefliyor.

Çentik, işlevsel olarak tüm sensörlerin barındığı alan olarak konumlandırılıyor. Bu alanın nasıl ortadan kaldırılacağı ise ayrı bir konu olmakla beraber, Apple’dan da konu hakkında resmi bir açıklama da bulunmuyor. Ancak genel kanı Apple’ın 2019’da çentiksiz bir tasarım ile karşımıza çıkacağı yönünde.

Apple

Apple’ın yeni cihazlarında yüzde yüz ekran kullanımı ile ilgili olarak ortaya atılan iddialarda Apple’ın OLED panellerine delik açıp yada ekranlarda yer alan Siyah Matrix alanını kullanabileceği söyleniyor. Benzer patentlere sahip samsung’un bu durumda ne yapacağı ise ayrı bir konu olarak karşımıza çıkıyor.