app store 1

Apple, App Store’da Hücresel Veri Kullanılarak Yapılan İndirme Limitini Yükseltti!

Apple’a ait olan geliştirici bloğunda paylaşılan bilgiye göre, App Store üzerinden hücresel veri kullanılarak yapılacak olan indirme işlemlerinin boyutunu 150 MB seviyesine yükseltti.

Geliştirme öncesinde App Store’da hücresel veri kullanılarak yapılan indirme boyutu 100 MB’dı. Bu boyutu 150 MB’a yükseltti. Zaman içinde teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanım oranları da artıyor. Bu konuda Apple’da kullanıcıları düşünerek bazı alanlarda yükseltmelere gidiyor. Apple mobil internet kullanımı ve dolayısı ile data kullanım oranlarının ve hızının artması ile App Store’da ki MB sınırını da yukarı çekiyor.

App Store’un ilk kullanılmaya başlamasında 10 MB olan sınırı Apple, 2013 de 50 MB’dan 100 MB seviyesine çıkararak bu duruma ayak uydurmuştu.

Apple tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde yapılmış durumda. App Store’daki hücresel ağ ile indirme sınırını 100 MB’dan 150 MB’a çıkardık. Müşterilerimizin App Store’dan hücresel ağ ile daha fazla uygulama yapmalarına yardımcı oluyoruz.

İlerleyen günlerde 5G’nin kullanılmaya başlaması ile birlikte bu oranın Apple tarafından daha da arttırılacağını düşünüyoruz.