Apple AirPods

Apple AirPods egzersiz sırasında patladı

Florida’da yaşayan bir Apple müşterisi, AirPods kulaklığının spor salonunda bulunduğu sırada önce dumanlar çıkarmaya başladığını, ardından da patladığını iddia etti.

ABD’de yaşayan Jason Colon isimli bir Apple müşterisi, egzersiz yaptığı sırada kulağında bulunan AirPods’un patladığını iddia etti. Verdiği röportajda kulaklığın ilk olarak beyaz bir duman çıkardığını, hemen ardından patladığını söyledi. Duman çıktığı an kulaklığı çıkardığını ve bu şekilde yara almadan kurtulduğunu paylaşan Colon, kablosuz kulaklığın içinde bulunan bataryanın patlamaya sebep olmuş olabileceğini düşünüyor. Akıllı telefonların bataryalarından veya başka durumlardan ötürü sıklıkla patladığını görüyoruz, ancak kablosuz kulaklıkların patladığını görmek son derece ilginç.

Apple AirPods

Apple, patlayan AirPods’u araştırıyor

Olayın yaşanmasının ardından kulaklığın kullanılamaz hale geldiğini söyleyen Colon, Apple yetkilileriyle iletişime geçtiğini ve olayın araştırılmaya başladığını paylaştı. Apple’ın konu ile ilgili yapacağı açıklamayı ve patlamanın nedenini paylaşmasını bekleyeceğiz.