app store 1

App Store’da güncelleme sorunu başladı! Apple’dan ses yok!

Apple yapmış olduğu bir hatadan sonra App Store’da güncelleme sorunları boy gösterdi. Tüm uygulamalar yeniden güncelleme almaya maruz kaldı. İşte detaylar…

Applei iOS 13.5 güncellemesini yayınladıktan hemen sonra birçok uygulamada sorunlar oluşmaya başlamıştı. Özellikle sorunsuz çalışan Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi platformlar “Artık seninle paylaşılmıyor” hatasını almış ve kullanıcıları strese sokmuştu. Kullanıcılar ise bu sorunu çözmek adına uygulamayı silip yeniden yüklemek zorunda kaldı. Apple’ın hatasından kaynaklı bu durum App Store’da milyonlarca kullanıcıyı güncelleme yapmaya zorladı.

Geçtiğimiz haftalarda güncelleme alan ve sorunsuz çalışan tüm uygulamalar eski sürümlerine yeniden güncellendi. WhatsApp’ın 2.20.52 sürümü yeniden güncelleme almak zorunda kaldı. Bir anda uygulamaları güncellemek zorunda kalan kişiler App Store’da trafik kuyruğuna girdi desek yeridir.

ios 13.5 1

Teknoekip olarak bizlerinde akıllı telefonu gece 00:00’dan bu yana 20’den fazla uygulama güncellemesi aldı. Elbette iOS 13.5 güncellemesinden sonra bu sorunları yaşadığımızı belirtelim. Bu hatayı alan kişiler uygulamaları kaldırıp yeniden yükleyerek şimdilik sorunu çözebilirler.