AMD Ryzen

AMD, senenin ilk çeyreğine ilişkin gelir rakamlarını açıkladı

AMD, geride bıraktığımız üç aylık dönemi kapsayan gelir rakamlarını paylaştı. Şirket, Ryzen ile gelirini önceki çeyreğe ve geçen senenin aynı dönemine kıyasla kayda değer oranda yükseltmeyi başardı.

Donanım piyasasının liderlerinden birisi olan AMD, geride bıraktığımı çeyreğe ilişkin gelir rakamlarını paylaştı. İlk çeyrekte satışlardan 1,65 milyar dolar kazanan ve işletme gelirini 120 milyon dolar olarak açıklayan yarıiletken üreticisi, 81 milyon dolar net gelir seviyesine ulaştıklarını ve hisselerin 0,08 dolar değer kazandığı bilgisini paylaştı. Üretici bu rakamlarla bir önceki çeyreğe kıyasla gelirini yüzde 40, bir önceki senenin ilk çeyreğine kıyasla yüzde 23 oranında arttırdı. AMD’nin seneye hızlı bir başlangıç yapmasının en büyük nedenlerden birisi de Ryzen serisi.

AMD Ryzen

Ryzen APU’lar ile donanım piyasasında ön plana çıkan şirketin gelecek dönem gelirini biraz daha yükselteceği ve 1,725 milyar dolar seviyesine çıkaracağı tahmin ediliyor. Şirket, bir önceki modellere kıyasla yüzde 15 daha iyi oyun performansı sunan 2. nesil Ryzen işlemcilerin de başarısıyla gelir artışını sene boyunca sürdürecek gibi görünüyor.