Adobe Photoshop 2021 özellikleri
Adobe Photoshop 2021 özellikleri

Adobe Photoshop 2021 özellikleri açıklandı

Adobe Photoshop, grafik tasarım ve düzenleme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Grafik tasarım uygulamaları kullanan grafikerlerin koleksiyonları arasında yer alan bu uygulama, her yıl yeni güncellemeler ile gelişmeye devam ediyor. Bu güncellemelerden birisi de Adobe Photoshop 2021 güncellemesi olarak karşımıza çıkıyor.

Adobe Photoshop 2021, geçtiğimiz haftalarda bir etkinlik ile birlikte duyurulmuştu. İçerisinde birçok yeniliği barındıran bu sürüm ile birlikte kullanıcılar eskisinden daha iyi çalışmalar yapabilir hale gelecek.

Adobe Photoshop 2021 özellikleri ile kullanıcıları heyecanlandırdı

Yapay zeka, son yıllarda kendini iyice geliştiren bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Yapay zeka ve makine öğreniminin gelişmesi daha iyi sonuçların da ortaya çıkmasını sağlıyor. Adobe, grafiksel alanda yapay zekayı geliştirmek adına yeni yapay zeka araçlarını uygulamaya ekledi. Bu araçlar grafiklerlerin bazı işlemleri daha hızlı yapmasını sağlayacak.

Adobe Photoshop 2021 özellikleri açıklandı
Adobe Photoshop 2021 özellikleri açıklandı

Bu yeniliklerden birisi de desen önizleme ve düzenleme sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok kullanıcı desen yaparken desenin önizlemesini merak ediyor olabilir. Bu konuda bir geliştirme yapan firma, desen önizlemesi ile desenin genel olarak nasıl görüneceğini yansıtıyor. Önizleme sırasında desenin güncellenmesi de özellikler arasında yer alıyor.

Grafikerlerin işine yarayacak bir diğer özellik gökyüzü değiştirme olarak yer alıyor. Bazı tasarımcılar gökyüzünü değiştirmek için uzun bir çalışma gerçekleştiriyor. Adobe Photoshop yapay zekası sayesinde bu durumlar tarihe karışıyor. Artık hızlı bir şekilde otomatik olarak gökyüzü değiştirmek yeni araç sayesinde mümkün olacak.

Adobe Photoshop 2021 özellikleri arasında renklendirme sistemi de yer alıyor. Siyah beyaz bir fotoğrafı renklendirmek uzun bir iş olabilir. Yeni yapay zeka sayesinde artık siyah beyaz içerikleri renklendirmek tek tıkla mümkün hale geliyor olacak. Üstelik sistem oldukça kaliteli çalışıyor.

Yüz düzenleme sistemi de araçlar arasına eklenen eğlenceli bir sistem olarak yer alıyor. Henüz geliştirme aşamasında olan bu özellik ile birlikte tasarımcılar yüzü istedikleri gibi değiştirebiliyor. Yüz yaşlandırma, yüz gençleştirme, yüzü döndürme, duygusal hissi değiştirme gibi pek çok detayın yer aldığı bu araçta eğlenmek mümkün olmaktadır.