free vpn servisleri

2019’da Kullanılabilecek Ücretsiz VPN Hizmetleri

Sınırlı internet erişimine sahip bir ağa mı bağlanıyorsunuz? VPN servisleri sayesinde  istediğiniz web sitesine rahatlıkla erişebilirsiniz.


internet kullanıcıları internet etkinliklerini gizli olacak şekilde gerçekleştirmek veya bazı yasaklı olan web sitelerine erişebilmek adına sanal özel ağ yani ‘VPN’ servislerine başvururlar. Burada hem ücretsiz olup hemde en iyi VPN hizmetini hangi servisin verdiğini bulmak oldukça zordur. 2019’da kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz hizmet veren VPN servislerini paylaşıyoruz.

TunnelBear

TunnelBear’ın en iyi tarafı üst düzey güvenlik ile kimliksiz web etkinliklerini garantilemesi.  En kötü tarafı ise sınırlı sayıda sunucusu olması. Dolayısı ile bu durum internet hızını ciddi şekilde düşürüyor. Kullanıcılara aylık 500MB ücretsiz VPN servisi veren TunnelBear hakkında bir tweet atarsanız kotanız 1.5GB’a kadar yükseltebiliyorsunuz.

ProtonVPN

TunnelBear kadar iddiadlı olan ProtonVPN, yüksek internet hızları sunuyor. Her nekadar  ücretli sürümü biraz pahalı olsa da ücretsiz sürümü, deneme süresi sona erdikten sonra 3 ülkede beş ayrı sunucuya bağlanmanıza izin veriyor.

Hotspot Shield

Geçmişte en popüler VPN servislerinden biri olan Hotspot Shield, kullanıcı gizliliği konusunda ki tartışmalardan dolayı popülerliğini bir miktar yitirmiş durumda. 7 günlük ücretsiz deneme sürümü ile deneyimleyebilirsiniz.

Windscribe

Windscribe, Ücretsiz servisler arasında en iyi hizmeti veren servistir. 10 farklı ülkeye yüksek hızlı erişim ve 10GB kota ile ücretsiz olarak sunan VPN servisidir.

NordVPN

Basit ve kullanışlı bir kullanıcı arayüzüne sahip olan NordVPN, kullanıcı güvenliği sağlamak için ek güvenlik araçları sunması nedeniyle tercih sebebi olabiliyor. NordVPN’in 7 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunuyor.

ExpressVPN

VPN denince akla gelen oyuncularından biri olan ExpressVPN, kullanıcılarına hızlı ve anonim web deneyimi sunmayı amaçlıyor. 30 günlük ücretli bir deneme sürümü bulunan ExpressVPN, memnun kalmaması durumunda kullanıcıya para iadesini gerçekleştiriyor.

IPVanish

Servisin tamamen özelleştirilmesi için farklı seçenecek ve ayarlar sunan servisi tam performanslı şekilde kullanmak için tool’u öğrenim süreci geçirmeniz gerekiyor. Ortalama bir kalitede sunan servisin, sadece 3 günlük deneme sürümü bulunuyor.