Xiaomi 1

Xiaomi Dünya Markası Olma Yolunda

Son yıllarda adını sıklıkça duyduğumuz Xiaomi, Global pazara yönelik yaptığı çalışmalar ile dünya markası olma yolunda ilerliyor.

Özellik ile rakipleri karşısında benzer donanım özellikleri karşısında üzerine dikkatleri çeken Xiaomi git gide hızlanan güzel bir ivme yakalamaya başladı.  Çin merkezli Akıllı telefon üreticisinin cihazlarını genel olarak bir çok ülkede ithalatçılar vasıtası ile internetten sattığını daha önce belirtmiştik.

Bu yol ile oldukça tatminkar satış adetlerine ulaşan Xiaomi şimdi de gözünü Global pazara dikerek Çalışmalarını bu yönde geliştirdiğini söyleyebiliriz.  Bu durum ürünlerinin en fazla satış adedine ulaştığı ülke olan Hindistan da ilk Resmi Satış noktasını belirlemesine bağlayabiliriz.

Hindistan’da  ilk Resmi satış noktasını  20 Mayısta açacak olan Xiaomi Satış mağzasına iki yıl içinde 100 adete çıkarmayı hedefliyor. Xiaomi Satış mağazasına Mi Store adını verecek.

Avrupa Kapısını aralamadan önce ilk olarak Hindistan’ın belirlenmesi çok stratejik bir hareket olarak değerlendirilen karar şayet başarılı olur ise bir iki yıl içinde Xiaomi’nin adını rakiplerinin karşısında üst sıralarda görmemiz çok olası gözüküyor.