Teknoloji Kategorisi
2 dakika önce

ARCore Deneme Sürecinden Geçti: Google Lens Diğer Akıllı Telefonlara da Geliyor

0 Yorum

ARCore'un deneme aşamasından geçmesi ile birlikte Lens'in kullanımı genişliyor. Google, ARCore ismini vermiş olduğu arttırılmış gerçeklik sistemini, geliştirerek beta sürümünden çıkardı. Böylelikle Google, 'Lens' adlı görsel arama aracını tüm telefonlar için Google Fotoğraflar'ın bir parçası hali..

1 gün önce

Görme engelliler için kelimeleri sese çeviren gözlük satışa çıktı

0 Yorum

Hem disleksi hem de görme engelli kardeşlerimiz için bir umut olmak adına 2012 yılından günümüze kadar geliştirilen gözlük sonunda satışa çıktı. Japon merkezli bir şirketin geliştirdiği "Oton Glass" adındaki akıllı gözlük, engelli veya zor durumda olan insanların hayatlarını bir nevi kolaylaştırm..

1 gün önce

Evan Blass, Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın Fiyatını Sızdırdı!

0 Yorum

Mobil Dünya Kongresi ile birçok şey hakkında bilgi sahibi olacakken Samsung Galaxy S9 modelleri hakkında güvenilir kaynaklardan güzel bir haber geldi. Akıllı telefon ve sızıntı denilince ilk akla gelen sızıntı ustası Evan Blass, Galaxy S9 ve Sp Plus için bir açıklamada bulundu. Blass, S9 ve S9+'ı..

2 gün önce

Intel, 7. ve 8. nesil Core chipler için Spectre güncellemelerini devre dışı bırakıyor

0 Yorum

Intel çok kısa bir süre önce Kaby Lake, Coffee Lake ve Skylake platformlarına özel yamalar sunarak Spectre'i yeniden yüklemek istiyor. Güncellemeler Intel'in 6, 7 ve 8. nesil Intel Core ürünlerinin dışında X serisine sahip işlemcileri de kapsamakta. Veri merkezi sistemleri için Xeon ve Intel Xeon D ..

2 gün önce
Maya kalıntıları

Dünyanın en büyük su altı mağrasında gizemli Maya kalıntıları bulundu!

0 Yorum

Bilim insanları, dünyanın en büyük su altı mağarasını inceledikleri sırada insan yapımı eserler, kalıntılar ve nesli tükenmiş hayvanlara ait olan fosiller buldu. Bulguların sular altında olan bu bölgeye nasıl ulaştığı henüz bilinmiyor. Yaklaşık 400 kilometre uzunluğa sahip olan Sistema Sac Actun ..

2 gün önce
Apple kobalt

Apple, telefon için önemli olan kobaltı elektrikli otomobillere kaptırmak istemiyor

0 Yorum

Apple, akıllı telefonlarının bataryasında kullanılan kobalt maddesini elektrikli otomobil üreticilerine kaptırmamak adına kobalt madencileriyle direkt olarak iletişime geçti. Şirket, batarya üretiminin artmasıyla maddenin azalacağından endişeleniyor. Apple’ın kobalt madeninin kullanımı konusunda ..

2 gün önce
Lazer kablosuz şarj

Lazerle telefon şarj etmek artık mümkün

0 Yorum

Washington Üniversitesi mühendisleri, lazer teknolojisinden faydalanarak akıllı telefon şarj eden bir sistem geliştirmeyi başardı. Bu sistem sıradan kablosuz şarj sistemlerinden farklı olarak odanın diğer ucundaki telefonu rahatlıkla şarj edebiliyor. Kablosuz şarj teknolojisi, birkaç sene önce ak..

2 gün önce
Spot Mini

Kapı açan robot “şiddet görmesine” rağmen mükemmel bir şekilde çalışıyor

0 Yorum

Boston Dynamics tarafından geliştirilen Spot Mini, kapı açma becerisiyle gündeme gelmesinin ardından zorlu bir teste tabi tutuldu. Becerikli robot, kapı açtığı sırada “şiddet görmesine” rağmen görevini başarıyla tamamlayabiliyor. Dünyanın en becerikli robot geliştiricilerinden birisi olan Boston ..

3 gün önce

Saatte 1000 Km Gidecek, Hyperloop Projesi İmzalandı

0 Yorum

Hindistan'da gerçekleştirilecek olan Hyperloop One projesi, Virgin Group ile Richard Branson arasında yapılan anlaşma ile hayata geçirilecek. Elon Musk'ın Hyperloop One projesi, Mumbai ile Pune arasındaki yolculuk mesafesini 3 saatten 25 dakikaya indirecek. Hyperloop ulaşım projesi için Mahara..

3 gün önce

Samsung, 30 TB Kapasiteli Dünyanın En Büyük SSD’sini Tanıttı!

0 Yorum

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dünyanın en büyük kapasiteye sahip SSD'sini üretti. Samsung, böylelikle eski rekorunu da ikiye katlarken, bir önceki modele göre de hızını üçe katlamış oldu. Samsung, nand bölümüne yaptığı yatırımların geri dönüşünü almaya başladı diyebiliriz. Yaklaşık 2 yıl ö..