Super Mario Run

Super Mario Run Oyunu Rekorlara Doymuyor

Nintendo son dönemde çıkardığı oyunlarla adından en çok söz ettiren firma. Özellikle geçtiğimiz ay Android işletim sistemine de gelmesiyle beraber gündem olan oyunlardan birisi de Super Mario Run serisi oldu. Son gelen haberler ise Super Mario Run oyununun yeni rekorlara imza attığını gösteriyor. İşte detaylar.

Nintendo’nun yeni başlattığı bir akım var. Dev firma yeni başlattığı akımda bir dönem efsane olmuş olan atari oyunlarını mobil platformlara getireceğini açıklamıştı. İlk olarak bir dönem sinema filmleri bile vizyona giren Pokemon oyunu Pokemon Go ile piyasadaki yerini alan marka daha sonra ise teknoloji dünyasında gündem olan artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon serisini geride bırakacak bir yapım olan Super Mario Run oyununu duyurmuştu.

Atari oyunlarının en çok aranan oyunlarından biri olan Super Mario’nun mobil versiyonu olarak gösterilen yeni oyunda firmanın epey bir başarı elde ettiğini söylemek gerekiyor. İlk olarak iOS işletim sistemlerine gelen Super Mario Run oyunu çok uzun bir süre boyunca sadece bu işletim sisteminde kullanılmıştı. Buna rağmen milyonlarca indirme rakamı elde eden yapımın kısa süre önce Android sürümünün de çıkış yapması Super Mario Run oyununun rekorlar kırmasını sağladı. Son açıklanan rakamlarda oyunun bu alanda ne kadar başarılı olduğu da netlik kazanmış oldu.

Rekor İndirme Sayısı Elde Edildi

Super Mario Run oyunu için hem Android hem de iOS marketlerinde yapılan son raporlama sonucunda oyunların toplamda ne kadar indirildiği ortaya çıkmış oldu. Hem iOS hem de Android işletim sisteminde en çok indirilen serilerden biri olan oyunun toplamda 150 milyon indirilme sayısına ulaştığı belirtildi.

Super Mario Run

Özellikle App Store marketlerde en çok indirilen oyunlar arasında yer alan Super Mario Run oyununun uzun süre bu platformlarda en çok indirilen oyunlar listesinde de ilk sırada yer aldığını da açıklandı. Buna birde Android platformundan gelen indirmeler eklenince 150 milyon indirme rakamlarına ulaşan oyunun gelirlerinde ise ilginç bir istatistik olduğu da belirtildi.

Super Mario Run Beklenen Gelirleri Getirdi Mi?

Oyunun bu kadar çok indirilmesine karşın oyunun Nintendo’ya beklendiği kadar gelir getirmediği belirtildi. iOS işletim sistemi için pek geçerli olmasa da Android işletim sisteminde yapılan indirmelerin sadece demo sürümleriyle sınırlı kaldığı belirtiliyor.

Birçok kullanıcı oyunun ilk 3 bölümlük demo sürümünü oynamayı ve indirmeyi tercih etmişken oyunun ücretli sürümünün ise tercih edilmediği belirtildi. Bu nedenle beklenen gelir miktarlarının elde edilemediği daha doğrusu bu indirme rakamlarında aranan gelir oranlarının yakalanamadığı belirtildi. Tabi ki indirme oranlarına göre beklenen seviyede olmasa da Super Mario Run gelirinin de ciddi oranda gelirler olduğunu da belirtelim.