Project Cars 2

Project Cars 2 Yeni Rekorlara Gitmeye Hazırlanıyor

Yarış ve simülasyon kategorilerinde yer alan Project Cars yapımı ilk serisinde elde ettiği satış rakamlarıyla rekorlar kırdı. 1 milyonu geçen satış rakamıyla kendi alanında rekor kıran yapım şimdi ise Project Cars 2 serisi ile gündemde. Şimdiden beğeni toplayan yeni oyunun detayları ise yacaş yavaş belli oluyor. Bu kez Project Cars 2 için yeni görseller geldi.

Project Cars oyun dünyasında kalıplaşmış oyunlardan biri olmayı başardı. Yarış oyunları kategorisi denildiğinde ilk sıralarda yer alan oyunun bu alanda bir hayli geniş bir kullanıcı kitlesi de bulunuyor. Özellikle gerçeklik konusunda grafik yapısı ve oynanış dinamikleriyle dikkat çeken oyunun tüm bu yapısı ve başarısı sayesinde 1 milyon gibi ciddi bir satış rakamının üzerinde satış elde etmesi de oyunun ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

Tabi ki oyunun bu kadar fazla satılması Mad Studios tarafından serinin ikinci oyununun gündeme getirilmesini sağladı. Kısa süre önce duyurulan Project Cars 2 oyunuyla beraber geri dönüş yapacak olan yapımın zaten başarılı olan serisinin bu kez ne kadar başarılı olacağı ise ilk günden itibaren tartışmalara neden olmuştu. Yapım ise sonunda oyunun nasıl bir atmosfere sahip olacağını ortaya çıkaracak yeni görselleri paylaştı.

Project Cars 2 Çok İddialı Bir Oyun Olacak

Serinin yeni oyunu için yayınlanan görseller ise bu kez ne kadar iddialı bir yapım ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Yayınlanan yeni görseller oyunun genel olarak nasıl bir yapıya sahip olacağını da göstermekte. Project Cars 2’nin bu görsellerle beraber grafik konusunda maksimum seviyede bir oyun olacağı görülüyor.

Project Cars 2 e1493335901601

Özellikle oyunda yer alacak olan araçların grafik detaylarına baktığımızda araçların gerçek araçlardan neredeyse farkının olmadığını görüyoruz. Project Cars 2 serisinin araç grafikleri ilk oyundan çok daha yüksek kalitede. Bunun dışında oyun içerisinde yer alacak olan yarış pistlerinin de görsellerde yer aldığını belirtelim. Yarış pistlerinde ise ne kadar detaylı bir yapı kullanıldığı ise net bir şekilde görülüyor.

Project Cars 2 Araçları ve Pistleri

Oyun için paylaşılan görsellerle beraber Project Cars 2 detayları hakkında da bazı bilgiler verilmedi değil. Bu noktada oyun için verilen ilk detay araç sayısı. Toplamda 40-50 markanın 200 farklı aracının yer alacağı oyunda yarış pisti olarak ise yine en az 200 yarış pistinin bulunacağı belirtiliyor. Bunun dışında oyun yapısı ve oynanış değişiklikleri konusunda ise henüz bilgiler verilmiş değil. Hemen her yönü ile yarış kategorisinin en iyi oyunlarından biri olması beklenen Project Cars 2 görsellerinden sonrada kesin olarak oyunun beklenenden daha iyi olacağını bile söylemek yanlış olmaz. Tüm bu detaylar için serinin yayınlanmasını ya da tanıtımını beklemek gerekecek.