HTC U

HTC U Akıllı Telefonlarının Tasarımlarına İlişkin Yeni Görseller

HTC’nin yeni seri akıllı telefonları olacak olan HTC U akıllı telefonlarının teknik özellikleriyle ilgili sürekli yeni bilgiler geliyordu. Şimdi ise akıllı telefonun tasarımıyla ilgili yeni görseller geldi.

Akıllı telefon dünyasının sevilen markalarından biri olsa da son dönemde istediği satış miktarlarını bir türlü yakalayamayan markanın eski günlerine geri dönüş yapabilmek için attığı adımlardan birisi de HTC U akıllı telefonları olacak. Yeni seri akıllı telefonların piyasaya çıkışının yapılmasıyla beraber markanın yenide satış oranlarını yükselteceği ve şimdiden teknik özellikler konusunda iddialı modellerden biri olacağı konuşuluyor. Daha önce merakla beklenen teknik özellikleri için belli başlı detayların paylaşıldığı akıllı telefonların şimdi ise tasarımlarıyla ilgili detaylar ortaya çıktı.

Evan Blass Tarafından Yeni Görseller Yayınlandı

HTC U akıllı telefonları için görseller ise akıllı telefonlar konusunda yaptığı tahminlerle gündem olan ve bu alanda otorite haline gelmeye başlayan isimlerden birinden geldi. Daha önce Samsung paylaşımlarıyla dikkat çeken ismin şimdi ise HTC U akıllı telefonlarına ilişkin yeni görseller paylaştığını gördük. Yapılan paylaşımla beraber bir nevi yeni seri akıllı telefonların tasarımlarının nasıl olacağı soruları da yanıt bulmuş oldu. Eğer yayınlanan görseller gerçekse teknik özellikleri kadar tasarımlarıyla da dikkat çekeceği gözüken akıllı telefonların öncelikle teknik detaylarını hatırlamak gerekiyor.

HTC U

Bu noktada yayınlanan teknik detaylarda akıllı telefonun 5.5 inç ekran boyutu ile geleceği ve bu ekranların 2K olacağı iddia edilmişti. Daha sonra akıllı telefonların işlemcileriyle ilgili olan yeni iddialar gündeme gelmişti. Snapdragon 835 serisi işlemcilerin iddiası gündeme gelen akıllı telefonun 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı gibi detayları ise son detayları olmuştu. Ayrıca kamera konusunda 12 MP ön kamera ve 16 MP arka kamera iddialarını da unutmamak gerekiyor.

HTC U Tasarımları Nasıl?

Yayınlanan yeni görsellere göre HTC U tasarımından bahsedecek olursak ilk dikkat çeken detayın arka kamera kısmında kullanılan çerçeve. Yayınlanan fotoğraflar gerçekse eğer arka kamera kısmında lensin etrafında metal bir çerçeve kullanılıyor. Tek bir arka kameranın yer alacağı akıllı telefonun üst segment akıllı telefonlardan biri olmasına karşın son dönemde modaya uymayarak sadece tek arka kamera ile gelmesi de dikkat çeken bir başka detay oldu.

Ön kısımda ise yeni telefonun ekran gövde oranının çok daha yüksek olduğu fakat hala ekran gövde oranının kavisli ekrana sahip olan telefonlardaki gibi olmadığını da belirtmek gerekiyor. Yayınlanan son görsellere göre fiziksel Home tuşu kullanımına da devam etmesi beklenen HTC U daha nasıl sistemlere sahip olacağı ise şimdilik merak konusu. Şimdilik sadece tasarımları hakkında yeni görsellerin yayınlandığı akıllı telefonların tam olarak ne zaman çıkış yapacağı ve tam anlamıyla nasıl sistemler kullanacağı ise doğrulanmadı.