Galaxy Tab S3

Galaxy Tab S3 Ve Galaxy Book Serilerinin Ülkemiz Fiyatı Açıklandı

Uzun bir aradan sonra tablet sektörüne 2 yeni model ile geri dönüş yapan Samsung yeni seri tabletlerinin tanıtımında sonra modellerin nasıl özellikler barındıracağı konusunda detaylı bir açıklama yayınlamıştı. Çok kısa bir süre sonra satışa çıkacak olan tabletlerin şimdi ise ülkemiz satış fiyatı bilgileri açıklandı. İşte detaylar.

Samsung akıllı telefonlarını yenileyerek rekor üstüne rekor kırmış durumda. Bu sene piyasaya sürülen yeni akıllı telefon modeli olan S8 serileriyle şimdiden satış rekorlarını kırmış olan markanın bu yükselişine devam etmesi durumunda kendi alanında birçok ilke imza atması bekleniyor. Her ne kadar akıllı telefonları ön planda ve bu kadar başarılı bir şekilde ilerliyor olsa da bunun dışında markanın yine bu sene içerisinde tanıtımını yaptığı tablet modelleri de dikkat çekiyor.

Galaxy Tab S3 serisi ve Galaxy Book serileriyle tablet alanında da kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan Samsung’un tablet özellikleriyle ilgili verdiği detaylar markanın bu alanda Apple’a yeni rakip olarak gösterilmesine neden olmuştu. Apple’a rakip olarak değerlendirilmesi yeni serilerin en çok fiyatlarının merak edilmesini sağladı. Apple’ın tablet serileri gibi üst seviye bir fiyat aralığı mı sunulacak yoksa daha rekabetçi bir fiyat mı olacak derken sonunda beklenen haber geldi. Samsung hem Galaxy Tab S3 serisi hem de Galaxy Book modelleri için ülkemiz fiyatlarını açıkladı. Açıklanan yeni fiyatlar ise adeta sürpriz olmuş oldu.

Galaxy Tab S3 ve Galaxy Book Fiyatları Nasıl?

İlk olarak Galaxy Tab S3 modeli için hem detaylı bir özellik açıklaması hem de versiyon tanıtımları yapıldı. Yapılan versiyon tanıtımlarıyla beraber Galaxy Tab S3 modellerinin net fiyatlarını da görmüş olduk. Ülkemizde satılacak olan model olarak gösterilen 4 GB RaM bellek miktarına sahip 32 GB versiyonu için Galaxy Tab S3 fiyatının tam 2499 TL yani 2500 TL olduğu açıklandı. Fiyat yorumları hakkında bilgi vermeden önce Galaxy Book modelleri içinde açıklanan fiyatlara bakalım.

Galaxy Tab S3

Bu modellerde de iki farklı versiyon tanıtımı yapıldı. 10.6 inç ekran boyutuna sahip ve nispeten daha düşük özelliklerde Intel M3 işlemcilerle beraber gelen tabletlerin fiyatlarının 2499 TL olarak açıklandığını belirtelim. Galaxy Tab S3 modeliyle aynı olan fiyatın diğer versiyonda ise epey bir yükseldiğini görüyoruz. Galaxy Book 12 inç ekranlı model için açıklanan fiyat ise tam 4499 TL.

Galaxy Tab S3 ve Galaxy Book Ne Kadar Satar?

Yapılan açıklamadan sonra her iki modelin fiyatlarının da beklenen fiyatların çok üzerinde olduğu görüldü. Özellikle Galaxy Tab S3 serisi için bu fiyatlarla ne kadar tercih unsuru olacağı merak konusu. Samsung’un fiyatlarda herhangi bir değişime gitme kararı alıp almayacağı konusunda da şu an için elde edilmiş bilgiler yok. Fakat başka bir kampanya haberi gelene kadar fiyatların böyle devam edeceğini söylemek yanlış olmaz.