bixby degistirme

Galaxy S8’in Bixby düğmesi Google Now için kırıldı

Samsung, Galaxy S8’de yer alan Bixby düğmesinin içeriğinin araştırılmamasını istiyor ancak düğmeyi değiştirmeye yarıyan yeni bir yöntem daha keşfedildi.

Samsung,un dijital asistanı olarak bilinen Bixby’yi Galaxy S8 ve S8+ ile hayatımıza giriş yaparken tam olarak kullanıcılar işe eşleşmeyi umut ediyor. Yinede tam olarak hazır olduğu söylenemeyen asistan S8 modellerinde ki en büyük yenilik olarak biliniyor. Hatta modellerde yer alan Bixby için özel bir düğme asistanın ciddi anlamda önemini kullanıcıya hissettiriyor.

Bixby düğmesi şuan için tüm geliştiricilerin S8 ve S8+’daki odak noktaları haline gelmiş durumda. Düğmenin işlevini geliştirmek amacıyla üçüncü parti araçlar şimdiden ortaya çıkmış durumda. Fakat Samsung, yayınlamış olduğu yeni bir güncellemeyle birlikte bu aracı tam anlamıyla devre dışı bıraktığını göstermiş oldu. Yinede kullanıcılar tarafından düğmenin işlevini değiştirecek yeni bir yöntem daha keşfedildi.

Yeni yöntem oldukça kusursuz bir yöntem elbette değil. Fakat geliştiricisi olan Dave Bennett, Bixby düğmesine basıldığı sırada Google Now’ı açmayı hedefleyen bir yeni uygulama üretti. Sizlerinde videoda görebileceğiniz gibi Bixby düğmesine basıldığında Samsung’un asistanı ekrana gelir gelmez hemen yerini Google Now’a devrediyor.

Uygulamayı geliştiren Bennett, bu uygulamayı 20 dakika içerisinde hazırladığını ve ilgi görmesi halinde uygulama üzerinde çok daha fazla çalışarak daha iyi bir şekile getirebileceğini belirtti.