b8fcfc602c0dd091ed5fb1cabe5e2f83

Bumble Date Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bumble Date modu Bumble uygulamasında bulunan bir moddur. Bumble uygulaması mobil veri uygulamadır ve flört uygulaması olarak hizmet verir.

Bumble Nedir?

Bumble Date bir moddur ve Bumble uygulamasında yer alır. Bumble uygulaması bir flört uygulaması olarak açıklanabilir. 2014 yılında hizmet vermeye başlayan bu uygulama dünya çapında birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Tinder benzeri bir uygulama olan Bumble uygulaması kolay bir kullanıma sahiptir. Uygulama flört uygulaması adı altında değerlendirilse de sahip olduğu özellikler ile flört uygulamasının ötesine geçmeyi başarmıştır. Uygulama içerisinde flört etme özelliğine ek olarak arkadaşlık kurma içinde farklı modlar bulunur. Uygulamanın diğer flört uygulamalarından ayrılan en büyük özelliği ise konuşmayı kadınların başlatıyor olmasıdır. Kadınlar uygulamada eşleştirildikleri kişilere ilk mesajı atmalıdırlar. Bu annemin alınmasının nedeni ise kadınların erkekler tarafından istemedikleri mesajlara maruz kalmalarının engellenmesidir. Uygulama içerisinde kadınlar ayrıcalıklı bir konuma sahiptir ve konuşmanın tüm kontrollü kadınların elinde bulunur.

0tz yJ7RW7JIIguJC

Bumble Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Bumble uygulaması hem Android işletim sisteminde hem de iOS işletim sisteminde kullanılabilir bir uygulamadır. Bu uygulamayı indirebilmek için Google play veya app store mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Mağazalardan uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gerekenler ise şöyle açıklanabilir:

  • Öncelikle kendinize bir profil oluşturmalısınız
  • Profil bilgileri içinde işinize ve eğitiminize yer vermelisiniz
  • Profilinize en az bir en fazla 6 tane fotoğraf yükleyebilirsiniz
  • Profilinizde yer alan biyografi kısmına hayatınız hakkında detayları girmelisiniz. Bu detaylar eşleştirme aşamasında önemli detaylar oldukları için doğru bilgilere yer verilmelidir
  • Uygulama içerisinden Spotify veya Instagram gibi farklı sosyal medya hesaplarınızın adreslerini veya bağlantılarını ekleyebilirsiniz. Bu sayede kişilerin size daha kolay erişim yapmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama içerisinde 3 farklı mod bulunmaktadır ve bu modlardan birini seçerek uygulamanın eşleşme yapmasına izin verebilirsiniz.

Bumble Uygulamasında Bulunan Modlar

Bumble uygulamasında 3 farklı mod bulunur. Bu modlar sayesinde uygulamayı kullanan kişiler arkadaşlık kurmak veya flört etmek gibi farklı eylemleri gerçekleştirme şansına sahip olurlar. Uygulama içerisinde bulunan modlar şöyle sıralanabilir:

  1. Bumble Date modu: Bumble Date modu uygulamayı flört etmek için kullanan kişilerin tercih etmesi gereken moddur. Bu mod içerisinde yeni bir ilişkiye başlamak isteyen veya karşı cinsle flört etmek isteyen kişiler yer alır. Uygulama içerisinde kişiler sahip oldukları bilgilere göre birbirleriyle eşleştirilirler. Eşleştirmenin ardından konuşmanın başlayabilmesi için kadınların ilk mesajı atması gerekir. Kadınlar ilk mesajı atarsa karşı taraf ile konuşma şansını elde ederler. Ancak kadınlar eşleştirildiği kişiyi beğenmezse mesaj atmama şansına da sahiptir. Eşleşmenin ardından kadınlara yaklaşık 24 saatlik bir süre tanınır. Kadın bu süre içerisinde herhangi bir mesaj atmaz veya eylemde bulunmazsa süre sonunda yapılan olan eşleştirme kaldırılacaktır. Erkekler bu süre sırasında eşleştirildiği kadınlardan mesaj beklerler. Erkeklerin mesaj bekleme haricinde yapabileceği hiçbir işlem bulunmaz ve mesaj gelmemesi durumunda da başka kişilerle eşleştirilme şansına sahip olurlar. Eşleştirme yapılabilmesi için profilini beğendiğiniz kişilere sağ kaydırmanız gerekir. Profilini sağa kaydırdığınız kişi de sizi beğendiğinde profilinize sağa kaydırabilir. İki tarafında profilleri sağ kaydırması ile eşleştirme gerçekleştirilir. Eşleştirmenin ardından kadınların mesaj atması ile sohbete başlanır.
  2. Bumble BFF modu: Bumble uygulamasında yer alan bir diğer mod ise Bumble BFF modudur. Bu mod ise flört etmek yerine arkadaşlık kurmak isteyen kişilerin tercih ettiğim mod türüdür. Bu modu tercih eden kişiler eşleştirildikleri kişi verilen arkadaş olarak konuşmayı tercih ederler. Bff modunda eşleştirilen kişiler herhangi bir flört veya ilişkin niyetiyle yola çıkmadıkları için arkadaşça rahat bir şekilde muhabbet etme şansına sahip olurlar.
  3. Bizz modu: Bumble uygulamasında yer alan son mod ise Bizz modudur. Bu mod daha çok iş dünyasında yer alan kişilerin kullandığı mod türüdür. Uygulama içerisinde yer alan bu modu seçen kişiler kariyerlerini geliştirmek için insanlarla iletişim kurmak isterler. Bu mod içerisinde kişiler kurmuş olduğu arkadaşlıkları daha iş odaklı tutarlar ve konuşmalar da kariyer odaklı olarak gerçekleştirilir.