WhatsApp Kullanıcıları Kısa Sürede Grup Davetlerini Engelleyebilir

10

Bir aile olarak iletişimde kalmak istiyorsanız WhatsApp grupları mükemmeldir. Arkadaşlarınızla aynı anda konuşma düzenlemek istiyorsanız, WhatsApp grupları kullanışlıdır. Ancak WhatsApp grupları oldukça can sıkıcı olabilir. Bazen davet edilmek bile istemezsin. WhatsApp için görünüşe göre bir çözümü var.

WhatsApp, kullanıcılarına grup sohbetlerinde davetler üzerinde daha fazla kontrol vermek istiyor. Öncelikle kullanıcılar, hangi grupların davet edildiğini ve hangilerinin davet edilmeyeceğini belirleyebilecek bir fonksiyonu gelecekte test edilmekte.

Şimdiye kadar, grup sohbeti oluşturmak kolaydı. İhtiyacınız olan tek şey bir kişinin cep telefonu numarası ve bunları gruplara ekleyebilirsiniz. Fakat bazı gruplar sadece can sıkıcı olabilmektedir. Çünkü bir grubun parçası olduğunuzda, diğer üyelerinizi tanımıyorsanız bile, tüm üyeler için kendi numaranızı görebilirsiniz.

WhatsApp grupları

Herkes Kendileri İçin Karar Verebilir

Gizlilik ayarları altında, her WhatsApp kullanıcısı, onu yeni veya mevcut gruplara kimlerin ekleyebileceğini belirleyebilmelidir. Seçim “herkes”, “kişilerim” ve “hiç kimseyi” içermelidir.

Ancak, değişiklik nedeniyle davet gruplarının tamamen imkansız olması mümkün olmayacaktır. Tüm kişiler engellenmiş olsa bile, özel bağlantılar aracılığıyla davet bağlantıları gruplara gönderilebilir; bu, üç gün boyunca geçerli olacaktır. Bu, her WhatsApp kullanıcısının bir grubun parçası olmak isteyip istemediğine karar vermesine izin verir.

Sadece Test Grubu İçin Kilidi Açıldı

İşlev herkes için geldiğinde henüz net değil. Şimdiye kadar sadece bir test grubu için serbest bırakıldı. Ancak raporlara göre, önümüzdeki haftalarda dünya genelinde iOS ve Android için yenilikler mevcut olacak.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here