UBER’den e-Fatura Açıklaması

12
Uber

UBER, Türkiye kapsamında radikal bir karar alarak, T.C. Maliye Bakanlığı onaylı elektronik fatura sistemine geçiş yaptı.


UBER, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Maliye Bakanlığı onaylı e-fatura dönemine geçildiği resmen duyurdu..

’İş ortaklarımıza ve yolcularımıza daha iyi bir deneyim sunmak için tüm mevcut UberXL sürücü ortaklarımızla birlikte e-Fatura sistemine geçmiş bulunuyoruz. Artık UberXL yolculuklarınız için kolayca e-Fatura alabilirsiniz.’’ ifadelerine yer verildi.


Açıklamaya gelen ‘’Merhaba, baya bildiğimiz Türkiye Maliye Bakanlığı e-faturasından bahsediyorsunuz, değil mi?’’ sorusu üzerine ise UBER Türkiye tarafından, ‘’Merhaba, evet. T.C. Maliye Bakanlığı onaylı elektronik faturanızı Uber yolculuklarınız için alabilirsiniz.’’ şeklinde bir yanıt verildi ve detaylar için UBER’in blog sitesine yönlendirildi.

UBER blog sitesinden yapılan açıklamada ise, ‘’Uzun vadeli sadık bir iş ortağı olarak Türkiye’ye sonuna kadar bağlıyız. Yerel pazarın beklentilerine uyum sağlamak için yoğun bir şekilde çalışmaya ve kullanıcılarımıza daha iyi bir deneyim sunmak için teknolojimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yoldaki adımlardan biri olarak, tüm mevcut UberXL sürücü ortaklarımızla birlikte e-Fatura sistemine geçmiş bulunuyoruz.

Artık UberXL yolculuğunuzun e-Faturasını kolayca alabilirsiniz. Aynı zamanda, sürücü iş ortaklarımız da sağlanan hizmet bedeline ilişkin e-Faturayı Uber’den alıyor olacak.’’ ifadelerine yer verildi.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here