Twitter PR Çalışmaları İçin 4 İpucu

21

Twitter, son yıllarda kurum ve kuruluşlardan iletişim profesyonelleri için önemli bir araç ve kanal haline gelmiştir. Ancak bu, Twitter’ın iletişim çalışmalarındaki potansiyelinin herkes tarafından tanındığı veya zaten kullanılıyor olduğu anlamına gelmez.

Elbette, şirketlerin Twitter kullanmamalarının iyi sebepleri var. Belki hedef kitle orada temsil edilmediğinden veya yayınlamak istediğiniz içerik, hızlı ve içerik kısıtlı Twitter platformundan ziyade başka bir sosyal ağın özelliklerine uygun olduğu için olabilir. Ancak bu kararı verebilmek için Twitter’ın farkında olmalısınız. Aşağıda, Twitter PR çalışmaları için daha iyi kullanmanıza yardımcı olacak 4 Twitter ipucu vermek istiyoruz.

  1. Twitter Listeleri

Ne kadar çok Twitter kullanıcısı takip ederseniz, haber akışınız o kadar kafa karıştırıcı hale gelir. Twitter bu nedenle kullanıcıları çeşitli listelerde organize etmenin pratik işlevini sunar. Bunun avantajı, kullanıcıları bir listeye koymak için takip etmek zorunda olmamanızdır. Liste ileti akışının derlenmesiyle yeni oluşturulan, çok daha odaklı bir içeriğe sahiptir. Bu, belirli konulardaki haber akışlarını takip etmeyi kolaylaştırır.

  1. Twitter Anları

Anlar ile Twitter, tweet’lerin küratörlüğünü yapmak ve onları “an” da toplamak için ilginç bir özellik yarattı. Sonuç olarak, kendi tweetlerinizi ve / veya diğer kullanıcıların tweetlerini bir koleksiyonda bir araya getirebilir ve içerikle ilgili referanslar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, anlar, tweet’lerin akıllıca sıralanmasıyla hikaye anlatımı için çok uygundur.

Twitter PR Çalışmaları

  1. Hashtag’ler

Twitter’daki en önemli unsur hashtaglerdir. Bir elmas sembolüyle işaretlenmiş anahtar kelimeler ve birbirlerine bağlanmaları, Twitter’daki belirli konular hakkında tartışmalar bulmak veya benzer tematik ilgi alanlarına sahip diğer kullanıcılar tarafından bulunabilmek için çok önemlidir. Bununla birlikte, hashtag’lerinizi akıllıca seçmelisiniz.

  1. Twitter Analytics

Kampanyanız veya eyleminiz kadar yaratıcı, sonunda, ne elde ettiğinizi bilmek istersiniz. Ve bilmek istemiyorsanız, belki de amiriniz veya müşteriniz. Twitter, kullanıcılarına bireysel tweet’ler veya belirli zaman dilimleri için alakalı ölçümleri ölçmenizi sağlayan ücretsiz bir analiz aracı sunar. Özellikle, Twitter’ın finansal yatırımlarla ilişkili reklam fırsatlarını kullanırsanız, analizler maliyetleri ve faydaları karşılaştırmak için daha da önemlidir.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here