Porsche Mission E Cross Turismo, Tesla’yı Geride Bıraktı!

74 views

Dünya Otomobil üreticilerinin üzerinde yoğunlaştığı konuların başında yer alan elektirikli otomobil konusunda tam dolu şarj ile en uzun mesafe giden Tesla Model X’i Porsche Mission E Cross Turismo geride bıraktı.

Alman otomobil üreticisi Porsche yeni modeli olan Mission E Cross Turismo’yu tanıttı. Porsche’un elektrikli Mission E Cross Turismo, Tesla’nın Model X’ini geride bırakmayı başardı.

Porsche Mission E Cross Turismo, Tesla’yı Geride Bıraktı!

Porsche Mission E Cross Turismo, Tesla’yı Geride Bıraktı!Porsche’un elektrikli otomobili olan Mission E Cross Turismo; tam dolu şarjda uzun sürüş menziline sahip olması ile elektrikli otomobil pazarının lideri olan Tesla’nin Model X modelinin elindeki başarıyı da geçmişmiş oldu. Model X, tam dolu tek şarjda 400 km yol alırken, Porsche’un yeni elektirikli aracı Mission E Cross Turismo tam dolu tek şarjda 500 km yol alabiliyor.

Böylelikle Porsche yeni modeliyle birlikte Tesla’da bulunan tek şarjda en uzağa gidebilme liderliğini de Mission E Cross Turismo modeliyle birlikte Tesla’dan alıyor.

Porsche’un şu an için üretim sürecine sokmadığı Mission E Cross Turismo, 4.95 metre uzunluğuna sahip konsept bir araç. 600 beygir gücüne sahip motoru bulunan Mission E Cross Turismo hızlı şarj özelliği de bulunuyor.

Henüz fiyatı konusunda bilgi bulunmayan aracın önümüzde ki günlerde fiyatının açıklanması bekleniyor.


Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here