Klavye Temizliği Nasıl Yapılır?

0
7 views
klavye temizleme
Black keyboard with garden cress

Bilgisayarlarda ki en önemli yardımcı araçlardan biri olan klavyeyi her an kullanıyoruz. Peki, bu kadar yoğun bir şekilde kullandığımız klavyeyi temizliğini nasıl yapmalıyız?


Üzerinde ve aralarında barındırdığı mikroplar nedeni ile sağlığımızı da etkileyebilecek olan  klavyeyi temiz tutmak sağlığımızı da olumlu olarak etkileyecektir. Masaüstü bilgisayar klavyeleri ve dizüstü klavyelerinin nasıl temizleneceğine ayrı ayrı olarak değineceğiz.

Bilgisayarlar Klavye Nasıl Temizlenir?

  • Öncelikle Klavye temizliğinde güçlü kimyasalların klavyeye zarar verebileceğini unutmamak gerekir. Kullanılan kimyasallar klavye üzerindeki boyaların aşınmasına neden olabileceğini hatırlatalım.
  • Temizlik yapacağınız bezi, klavyenize zarar vermeyecek mikrofiber bezler seçmenizi tavsiye ederiz.
  • Klavyenizin Pc bağlantısını kesin. Klavyeyi ters çevirerek sallayın. Böylelikle klavyenin tuşları arasında kalan küçük parçalar düşecektir.
  • Klavyeyi elektrik süpürgesini klavyeniz üzerinde gezdirerek klavyenizi temizleyebilirsiniz.
  • Klavyenizin tuşları arasında bulunan kirleri ise kulak çubuğu yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayar Klavyeleri Nasıl Temizlenir?

Bahsettiğimiz masaüstü klavye temizleme yöntemlerinden uygun olanları dizüstü bilgisayar klavyeleri için de kullanabilirsiniz. Ayrıca Yüzey temizleme suyu ve bez yardımı ile de klavyenizi temizleyebilirsiniz. Sıvı temizlik maddelerinden az miktarda kullanmanızı tavsiye deriz.


Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here