iPhone’larin Hangisi iOS 13 Güncellemesini Alacak?

38

Apple, 25 Mart’ta düzenleneceği özel bir etkinlik ancak daha sonrasında ise bu etkinligin WWDC 2019’un 3 ve 7 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıklayan Apple, söylentilere  göre iOS 13 ve sonrasın da eski iPhone kullanıcılarını üzecek.


Apple, 25 Mart’ta Steve Jobs Tiyatrosu’nda “Gösteri Zamanı” sloganıyla tanıtılan etkinliği gerçekleştirmeye hazırlanıyordu. Bu etkinlikte tanıtılacak yeni iPhone’lar ve yeni işletim sistemi hazırlıkları oldugu ise aşikâr. Apple’ın da yeni işletim sistemi iOS 13’ü de yeni verdiği 3 ve 7 Haziran tarihleri arasında duyurması ise muhtemel.

Dolayısı ile ilk soru, hangi cihazların iOS 13 güncellemesini alacağı merak konusu oldu. İddialara göre iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s ve iPhone 5c, ne yazık ki iOS 13 güncellemesine kavuşamayacak.

Geçmiş güncellemelerde de eski iPhone modellerine olan desteği kesen Apple, iOS 13’ün performans gereklilikleri düşünüldüğünde  böyle bir karar almış olması muhtemel görünüyor. Tabii ki bunun henüz dedikodu olduğunu hatırlatalım.

 

iOS 13′ ün birçok yenilik getireceği ve özellikle geçtiğimiz yıl macOS Mojave için getirilen “Karanlık Mod”, uygulamasının iOS 13 ile birlikte gelmesi muhtemel en büyük değişiklik olabilir.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here