iPhone Jailbreak Nasıl Kurulur? İşte detaylar!

227

iPhone Jailbreak Nasıl Kurulur? iPhone’lara jailbreak kurma işlemi nasıl yapılır? Jailbreak ne demek gibi sorularınız için kısa bir yazı sizlere sunuyoruz.

iPhone Jailbreak Nasıl Kurulur?

iPhone Jailbreak Nasıl Kurulur? Bu sorunun cevabını vermeden önce Jailbreak Apple ürünlerinde bir nevi Android’de olan root’a benzerlik gösterir ve cihaza tam anlamıyla erişim sağlayabilir ve modifikasyon yapabilirsiniz.

Jailbreakli bir cihaza tema yükleyebilir, eklenti, hile ve benzeri her türlü işlemi yapabilirsiniz. Jailbreak yapmak için bilmeniz gerekenleri belirteyim. iPhone Jailbreak Nasıl Kurulur? Demeden hemen önce iOS 11.0 – 11.4.1 e kadar olan sürümler zaten çoktan Jailbreak yapmış veya artık güncellemeden dolayı, iOS 12 – 12.1.2 sürümleri için anlatacağım.

Şuan iOS 12 ile iOS 12.1.2 dahil olmak üzere jailbreak yapılabiliyor! Jailbreak yapmak için, Unc0ver aracını kullanacağız. Unc0ver ile jailbreak yaparken cihazınıza Cydia uygulaması yüklenecek ve bu uygulamayı gördüğünüzde jailbreak yani JB işlemi tamamlanmış olacak.

Jailbreak yapmak için iPA dosyasını hem bilgisayardan hemde bilgisayarsız yapmanız mümkün. iPhone 5S – iPhone XS MAX’e kadar tüm cihazlar iOS 12-12.1.2’ye kadar JB yapabiliyor.

Jailbreak bilgisayardan yüklemek için; https://github.com/pwn20wndstuff/Undecimus/releases/ sayfanın altında son sürüm indirip kurun,

Bilgisayarsız yüklemek daha kolay;

https://ipa-install.com/ adresine girip unc0ver’ın son sürümünü indirin, karşınıza yükle seçeneği gelecek ve izin verin. Daha sonra uygulama yüklenince açılmayacaktır. Açılması için ayarlara girin ve genel kısmından profil kısmına girip, uygulamaya tıklayıp güven veya izin ver diyin. Hepsi bu kadar. Daha sonra uygulamayı açın ve Jailbreak yazısına tıklayın, bir kaç denemede Jailbreak başarılı olacaktır.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here