İnternette Satışını Sunan Tesla Model 3, Satış Rekorları Kıracak!

26

İnternet üzerinden Tesla Model 3 satış rekorlarına ulaşacak. Tesla modelin son birkaç yıl kriz içerinde olduğunu çoğu kişi biliyor. Üretiminde önemli sıkıntılar çeken Tesla’nın Model 3’ü internet üzerinden satışa sunuldu.

Model 3 ’ün fiyatının ucuz olacağını belirten Tesla, sözünde durarak standartların altında olan fiyat etiketiyle satışa çıkardı. ABD’de 35 bin dolara satışı olan aracın fiyatı araba ilgililerini çok şaşırttı.

Her şey dâhil fiyatı 35 bin dolar olan aracın fiyat özelliklerini inceleyelim…

Model 3 araç, tekbatarya doluluğu ile max 350 km yol gidiyor. Saatte ise 210 km hıza kavuşan araç, 0’dan 100’e 5,6 saniyede ulaşabiliyor. ABD’de yapılan testlere göre de güvenlik ve sağlamlık açısından tam puan yani 5 yıldız aldığını da belirtmiş olalım.

Ayrıca 2 bin dolar fazla verip Model 3 Standart Range Plus sürümünü satın alırsanız, araç max 396 km yol gitmiş oluyor. Standart Range Plus sürümü ile ulaşabileceğiniz hız limiti saatte 225 km. 0’dan 100’e ise 5,3 saniyede ulaşabiliyor. Yani %6 daha çok para vererek %9 daha iyi ve yüksek performansa kavuşmuş oluyorsunuz.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here