Instagram’dan fotoğraf paylaşmadan filtre nasıl kullanılır?

101

Instagram’ın birbirinden güzel fotoğraf filtrelerini kullanmak istiyorsunuz, ancak çektiniz fotoğrafın paylaşılmasını istemiyor musunuz? O halde yazımızda bulacağınız küçük numara işinize yarayacak.

Uygulama mağazalarında yüzlerce, hatta binlerce farklı fotoğraf uygulaması bulunmasına rağmen çoğumuz Instagram’ın filtrelerinden vazgeçemiyoruz. Fotoğraf paylaşımını artırmak ve sosyal paylaşım platformunu canlı tutmak adına şirket tarafından özenle geliştirilen bu filtreler, paylaşım yapmadan fotoğrafı kaydetmemize maalesef izin vermiyor. Ancak yazımda bahsedeceğim küçük bir numara sayesinde filtreleri dilediğiniz gibi kullanırken fotoğraf paylaşmak zorunda kalmayacaksınız.

Instagram’da uçak modu kullanımı

Uçak modu, telefonunuzun tüm kablosuz bağlantılarını devre dışı bırakan ve yalnızca küçük bir cep bilgisayarı gibi kullanılmasına olanak sunan moddur. Instagram’da fotoğraf paylaşacağınız sırada dilediğiniz filtreyi seçtikten ve fotoğraf açıklaması oluşturduktan hemen sonra uçak modunu etkinleştirin. Uçak modu açık olduğu sırada yapılan paylaşım internet erişimi olmadığı için gerçekleşemeyecek, fakat fotoğraf yine de cihazınıza kaydedilecek. Bir süre fotoğrafı paylaşmaya çalışacak olan Instagram, birkaç denemenin ardından internet bağlantısının yokluğundan ötürü paylaşımı gerçekleştiremediğini bildirecek. Bu noktadan sonra paylaşımı iptal edebilir ve akıllı telefonunuzu uçak modundan çıkarabilirsiniz.

Sonuç: Mükemmel bir fotoğraf ve sıfır paylaşım.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here