Harun

Administrator
Yönetici
Admin
Merhabalar birçoğunuz şuan Youtube işine heves etmiş ve paranın nasıl kazanıldığını parayı kimin yatırdığını merak ediyor. Hemen bu konuda tecrübelerimi sizinle paylaşmak isterim. İşte Youtube kazancı hakkında kısaca bilgiler...

Youtube'da para kazanmak için yapılması gerekenler!

Youtube'dan para kazanmak için ilk yapmanız bir adet gmail hesabı açıp ardından youtube'a girip bir kanal açmak olacaktır. Daha sonra para kazanma ayarlarından para kazanmayı aktif etmeniz gerekiyordu. Ancak youtube bu yolu kötü niyetle kullanan kullanıcılar için para kazanmayı açma sırasında bir engel koydu. 10.000 izlenme olmadan para kazanma aktif olmuyordu. Bu adımları bitirdikten sonra neler oluyor?

Parayı Kim Ödüyor?

Parayı size Google ödüyor. Youtube hesabınız ile ilişkilendireceğiniz adsense hesabınız olması şart. Yoksa parayı partnerler ödeyecek bu ayrı bir konu bunu sonra konuşacağız. Youtube'a ilişkilendirdiğiniz Google Adsense hesabınızda yer alan banka hesap bilgileriniz kayıtlı olacak ve kazançlarınız buraya yansıyacaktır. Ben bunları detaylı anlatmıyorum. Kısaca geçiyorum.

Partner ise Adsense kazançlarını beğenmeyenler veya adsensenin ödeme min. tutarından memnun olmadıklarından 3. kişiler tarafından kazanç sağlarlar. Elbette bu partnerler de kazanç sağlaması adına yüzde oranları almaktadırlar. Örnek %60 size %40 partnere gibi.

Ne Videosu Yükleyeceğim?

Özellikle zamanında spam videolarla köşeyi dönenler oldu. Artık Youtube bu işi zorlaştırdığından millet özgün videolara yönelmeye başladı. Bende olsam açıkçası özgüne yönelirdim.
Özgün videolar yüklemeniz telif konusunda başınızı ağrıtmayacaktır. Özellikle son sıralar popülero lan Vlog işine girebilirsiniz.

Ben bu konuyu kısaca geçtiğimi belirttim. Detaylı anlatmak istemedim. Sebebi ise özet geçmek kullanıcıyı sıkmıyor artık. Sorusu olan varsa detaylı bir şekilde cevaplayabilirim.