TeknoEkip Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Harun

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
2 May 2017
Beğeniler
4
#1
TeknoEkip Forum’a üye olduğunuzda aşağıda belirtilen kuralları kabul etmiş sayılırsınız. Bu nedenle lütfen aşağıda yazan kuralları dikkatlice okuyunuz.

1) TeknoEkip Foruma katılım ücretsiz ve herkese açık bir sosyal platformdur. Forum üyeleri kendi gönderilerinden sorumludur. Hiçbir koşulda forumda yer alan gönderilerden dolayı TeknoEkip sorumlu tutulamaz.

2) Forum yetkilileri forum kurallarına uyulmayan ve insani, ahlaki, herhangi bir şirket veya kurum değerlerine ters düşen her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali en kısa süreden forumdan kaldırır. Ancak gözden kaçan veya çeşitli elde olmayan sebeplerden dolayı forumda yer alan uygunsuz içeriklerin kaldırılmamış olması sebebiyle 1. madde gereği TeknoEkip Forum yetkilileri sorumlu değildir.

3) Forumda bulunan aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, yöneticilere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, yayınlarla ilgili spoiler içeren mesajlar, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, müstehcen içerik, kopya yazılım, warez, crack, şifre kırma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak, şirket ve kurumlara veya kurum çalışanlarına yönelik aynı şekildeki rahatsız edici konular ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Bu şekilde konu açan veya gönderi giren kullanıcılar TeknoEkip Forum’dan süresiz olarak uzaklaştırılacak ve kullanıcının isim-soy isim, mail ve İP adres bilgileri gibi TeknoEkip Forum bünyesinde saklanan veriler gerektiğinde yetkili makamlara verilecektir.

4) Yasal bir işlem söz konusu olmadığı sürece TeknoEkip Forum’a kayıt olan kullanıcıların hiçbir paylaşımı, kişisel bilgileri ve IP bilgisi hiçbir kurum veya kuruluşa, hiçbir şahsiyete verilmez. Bu bilgiler gerekli güvenlik önlemleri ve lisans işlemleri yapılarak TeknoEkip bünyesinde koruma altına alınmaktadır.

5) Forumda kullanıcılar 3. maddede belirtilen kurallar dışında Türkçe yazım kurallarını doğru kullanmak ile yükümlüdür. TeknoEkip Forum bünyesinde paylaşılan her içerik Türkçemizin temel kurallarına uygun bir şekilde hazırlanmalı ve paylaşılmalıdır. Q, W vb. Türkçe olmayan harflerin gerekli olan (Şirket-Ürün ismi vb) durumlar dışında k, g, v gibi harfler yerine kullanılması yasaktır.

6) Forumdaki mesajlarınız yöneticiler tarafından gerekli görüldüğü zamanlarda silinebilir, başka bir konuya ya da içeriğe taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Ayrıca gerektiğinde ve forum içinde yazılan kurallar dahilinde hesabınız belli süre dahilinde ya da süresiz kapatılabilir. Üyeler bu anlaşmayı kabul ederek yönetim kararlarını kabul etmiş sayılmaktadır.

7) Forum kullanıcıların üyelik aşamasında belirleyecekleri kullanıcı adlarında herhangi bir nefret, kin vb söz, ahlaki değerleri küçük düşüren gibi isim seçimlerinde fark edildikten sonra bu kullanıcı forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır. Bu sebeple TeknoEkip Forum’a kayıt olacak olan kullanıcı seçeceği kullanıcı adını bu çerçevede seçmelidir. Tıpkı 1. ve 2. maddede olduğu gibi TeknoEkip Forum’da kullanılan kullanıcı adları o hesabın sahibine aittir. Herhangi bir durumda veya herhangi bir sebepten kullanıcı adları sebebiyle oluşabilecek tüm olumsuzluklardan TeknoEkip sorumluluk kabul etmez. Sorumluluk kullanıcının kendisine aittir.

8) TeknoEkip Forum bünyesinde forum kirliliğine karşı önemli bir çalışma yapılmaktadır. Kullanıcılar açacakları konu ve gönderileri doğru yere yazmaları önemlidir. Gereksiz ve konu dışı yapılan paylaşımlar silinir. Forumda bir gönderi açmadan önce TeknoEkip Forum’un arama fonksiyonunu kullanarak aramakta olduğunuz içeriğin hali hazırda TeknoEkip Forum’da bulunup bulunmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

9) TeknoEkip Forum yöneticileri ve kullanılan alt yapı yazılan her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunluluğunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle kullanıcılara ait gönderiler silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcı başvuru sırasında kendi içeriklerinin elde olmayan sebeplerle sinilebileceğini ve kaybolabileceğini kabul etmiş sayılır.

10) TeknoEkip Forum’un düzeni ve işleyişi forum yöneticilerinin olduğu kadar her bir üyenin sorumluluğu altındadır. Bu sebeple yöneticilerin işlerini kolaylaştırabilmek ve huzurlu bir forum ortamı oluşması adına burada belirtilen kurallara uymayan kullanıcılar ve gönderiler üyeler tarafından yöneticilere şikayet edilmesi gerekmektedir. Böylelikle hem forumda bulunan ortam bozulmamış olacak hem de yöneticilerimiz daha iyi bir şekilde forumu yönetebileceği bir durum oluşacaktır.

11) TeknoEkip Forum’da yer verilen linkler ve videolar paylaşan kullanıcının sorumluluğu altındadır. Gönderide kullanılmış olan bu bağlantılar yeni bir sayfada açılmaktadır. Bu sebeple TeknoEkip gönderilerde kullanılan TeknoEkip paylaşımlar hakkında hiçbir sorumluluk kabul etmez. Kullanıcı paylaşımlarında kullandığı bağlantı, görsel ve videolardan sorumludur.

12) TeknoEkip Forum’da bünyesi ve oluşumu gereği teknolojik ürün ve firmalara dair tartışma ve sorun, problem vb içerikler bulunabilir. Ancak bu paylaşımların forum kuralları çerçevesinde ürünü aşağılama ve ürünü ortaya çıkartan firmaya dair küçük düşürücü şekilde eylemler olmamalıdır. Bu tarz içerikler gerekli görüldüğü takdirde ya da firmalardan gelecek uyarı dahilinde incelenerek forum kurallarına ters düşen bir durumun oluşması halinde silinebilir. Ancak hiçbir firmaya veya yetkili kuruluşlar dışındaki herhangi bir kuruluşa TeknoEkip tarafından gönderinizdeki problemli bir durum için bilgileriniz paylaşılmaz.

13) Forumdaki her bir kullanıcı sadece tek bir üyeliğe ve kullanıcı adına sahip olmalıdır. Birden fazla hesap açmak yasaktır ve fark edilmesi durumunda bu işlemi yapan üye süresiz olarak forumdan uzaklaştırılabilir.

14) Forumda çeşitli sebeplerden ceza veya üyeliğin kapatılması gibi durumlar yaşayan kullanıcılara yanlış anlaşılmaları ve hatalı işlemleri önlemek amacıyla itiraz hakkı tanınır. Bu tarz durumları yaşayan kullanıcılara verilen cezanın sebebi belirtilerek gerekli işlem uygulanır ve kullanıcının gerekçesini belirtmesi istenir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda kabul edilebilir nedenler göz önüne alınarak kullanıcının cezası kaldırılabilir. Ancak belirtilen neden geçerli sayılmazsa itiraz hakkını kullanan kullanıcının TeknoEkip Forum’a üyelik sistemiyle giriş yapması süresiz olarak engellenir.

15) Sadece sohbet ve eğlence içerikli konular dışında bilgilendirici, tartışma konularında gereksiz mesajlar atmak kesinlikle yasaktır. Kullanıcı bir gönderi hakkındaki beğenisini Teşekkür etme amacıyla “Beğen” butonunu kullanarak gerçekleştirmelidir. Sadece yazmış olmak amacıyla yazılan gereksiz içerikler silinecek ve bu konuda kullanıcı uyarılacaktır. Tekrar edilmesi durumunda gerekli görülen ceza verilebilir.

16) TeknoEkip Forum’da yapılacak görsel veya herhangi bir dosya paylaşımı güvenilir sitelerden TeknoEkip Forum için sunduğu alt yapı dışından verilmesi yasaktır. Google Drive, Microsoft OneDrive, Yandex Disk, DropBox, XDA Developers, Android File Host gibi güvenilir siteler dışında virüs bulundurabilecek, indirme halinde kullanıcıya maddi bir getirisi olabilecek ya da Torrent gibi indirme sistemlerine başvurulması durumunda içerik silinecektir. Lütfen paylaşımlarınızı yukarıda belirtilen sağlayıcılara yükleyerek paylaşınız.

17) TeknoEkip forumda herhangi bir yasal olmayan ürün paylaşımı yasaktır. Crack, Warez, Torrent gibi mecra ve dosya türlerinden yapılan paylaşım istekleri ve paylaşımlar TeknoEkip Forum’dan süresiz olarak uzaklaştırma sebebidir.

18) Root, ROM, Jailbreak gibi cihazı garanti dışı bırakmasına rağmen yasal sorun bulundurmayan içerikler TeknoEkip Forum bünyesinde paylaşılabilir. Ancak bu içerikler arasında root ve jailbreak işlemi sonrası yapılabilir olan yasal olmayan durumlar söz konusu olduğu takdirde bu tarz içerikler TeknoEkip Forum bünyesinden silinir. TeknoEkip Forum’da paylaşılan APK vb içeriklerin sorumlusu yasal bir süreç olmadığı takdirde TeknoEkip Forum üyesi veya yöneticileri değil, içeriği oluşturan kişidir.

19) Forumda TeknoEkip.com dahil herhangi bir içerik sitesinin ya da forum oluşumunun içeriği kopyala-yapıştır şeklinde TeknoEkip Forum'da yayınlanamaz. Alıntı yapılan içeriğin kaynak linki belirtilmek zorundadır. Bu konuda yapılacak hatada üye yetkililer tarafından uyarılacak olup, tekrarı halinde üye forumdan uzaklaştırılacaktır.

20) Forumda herhangi bir ürün, içerik ya da oluşum reklamı yapmak yasaktır. TeknoEkip tarafından yapılan anlaşmalar gereği olabilecek reklam içerikleri dışında herhangi bir üyenin bu tarz reklam gönderileri yapması halinde içerik silinerek konu veya gönderi sahibi üye forumdan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır. Aynı zamanda TeknoEkip Forum’da yayımlayabileceği reklamların reklam olduğunu belirtecek ve kullanıcının bu konuda göreceği içeriğin reklam içeriği olduğu anlaması sağlanacaktır.

21) TeknoEkip Forum’da geçerli olan Forum Kurallarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değişiklikler Forum Kuralları bölümünden en güncel şekilde görülebilirken yapılabilecek değişikler sonrası yeni Forum Kuralları yayınlandığı tarihten itibaren geçerlidir. Değişiklikler öncesi yapılan gönderiler ile ilgili işlemler yeni kuralları değil paylaşıldığı zaman geçerli olan kurallar dahilinde yapılacaktır. Aynı zamanda Forum Kurallarında yapılabilecek herhangi bir değişiklikte TeknoEkip Forum üzerinden yapılacak duyuru, üyelere otomatik mesaj ya da e-posta gönderimi gibi seçeneklerle üyelerin her biri haberdar edilecektir.

22) TeknoEkip Forum’da oluşabilecek herhangi bir yasa dışı ya da Türkiye Cumhuriyeti dahilindeki kurallara aykırılık durumunda ya da hukuki sorun ve sorular konusunda yetkili kişilerimizle iletişime geçmeniz halinde gereken yapılacaktır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...