Instagram Hesap Silme, Hesap Kapatma veya Dondurma Nasıl Yapılır?

sedatkuhlen

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
2 May 2017
Beğeniler
2
Konum
İstanbul
#1
Instagram hesap kapama, dondurma veya silme işlemlerine dair detaylar haberimizde yer alıyor. En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da fotoğraf ve video paylaşımları yapıyoruz. Peki ya bu platformdan ayrılmak istersek! Bu düşünceye sahip olan kullanıcılar için yön göstermesi adına bir rehber hazırladık.

Instagram, akıllı telefonlar için popüler bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram, Diğer sosyal ağlara göre daha basit bir yapıdadır; ve fotoğraf, video’nun yanında son güncelleme ile birlikte canlı video özelliğine sahiptir.

Instagram hesabı silme, hesap kapama veya Instagram hesabını dondurmanın nasıl yapıldığını adım adım anlattık.
Instagram’dan herhangi bir sebepten dolayı sıkıldıysanız ya da çok zaman harcıyorsanız ve hesabınızı kapatmak, silmek veya bşir süreliğine dondurma işlemi yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

INSTAGRAM HESAP SİLME, DONDURMA VEYA KAPATMA İŞLEMİ

Bu işlem ile hesabınız kalıcı olarak silinir.

Öncelikle Bu adrese gidin. Instagram web sayfası üzerinden giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir. Bilgi: Instagram hesabınızı uygulamanın içinden silinmez.
Hesabını neden siliyorsun? sorusuna menü üzerinden bir seçim yaparak, şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde belirecektir.

Hesabımı kalıcı olarak sil'i seçin.

Silmek istediğiniz farklı bir hesap var ise sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın ve Çıkış Yap'ı seçin. Daha sonra silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yaparak yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Instagram hesabı kapatma ve dondurma işlemi için yapmanız gerekenler ise şu şekilde.
Instagram.com'a bir mobil tarayıcı üzerinden veya PC’niz üzerinden giriş yapın. Unutmayın hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.

Sağ üst’de yer alan insan simgesine tıklayın ve Profili Düzenle'yi seçin.

Ekranın sağ altında bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.

Hesabını neden kapatıyorsun? sorusuna menü üzerinden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girdiğinizde Hesabı Geçici Olarak Kapat'a dokunun veya tıklayın. işlem tamamlanmış olacak.